20 דלתות סתרים מגניבות שמובילות לחדרים סודיים בבית

באדיבות איה דיזיין – דלתות פנים מעוצבות

אמנם המונח דלת סתרים לחדר סודי ישר זורק אותנו לקונוטציה של מקרה טראגי במיוחד בעליית גג בהולנד של 1944, אבל התמונות הבאות עשויות לרענן לכם את האימג’ המדכדך.

בין אם זה בכנסיות ומבצרים בימי הביניים או בונקרים במלחמות לאורך ההיסטוריה או כל סאגה אחרת – מעברים סודיים תמיד היו אפופים הילה של מסתורין ויראה. במצרים למשל, ארכיטקטים תכננו מעברים סודיים על מנת להטעות שודדי קברים ולרוב אנשי המלוכה בעולם בכלל, תמיד היה נתיב מילוט חבוי. עם זאת, החדרים שאתם עומדים לראות, מוסווים בדלתות מודרניות ומגניבות במיוחד המשתלבות בעיצוב של הבית ומשמשים למטרות משחק, עבודה או בטיחות.

דלתות של חדרים סודיים ולפעמים גם החדרים עצמם, יכולים לסייע גם בחיסכון במקום. הדלת, לרוב משמשת כרהיט נוסף – בדרך כלל ארון ספרים – או פשוט חלק מהקיר או הרצפה. (שימו לב למגלשה, זה אדיר) באשר לחדרים, חלקם ממוקמים תחת גרם המדרגות מה שיכול לחסוך עוד מקום בבית.

פוסט שותף: ארבעה דברים מגניבים לעשות עם הדלתות שלכם

אבל החיסכון במקום הוא לא ממש מרכז העניין, אלא האפשרות להתנתק, להתבודד, לייצר מקום אישי חבוי ושקט, מבודד מהעולם החיצון, שונה ומיוחד. זה אולי מוזר קצת, כי בסופו של דבר זה בסך הכל חדר, אבל באופן שקשה להסביר באופן הגיוני, יש משהו בלהיות במקום שלכאורה אין לו דלת כניסה. תחושה של סוד כמוס וחשוב רק שלך.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @emilymucciacito

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tosca Lee (@toscalee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kay Chewning (@chewknew)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The O.G. DIYer (@hsdservices)

אלינור שריקי היא קופירייטרית ובזמנה הפנוי עושה טוויטר, אינסטגרם, מוזיקה, רדיו ובעיות. קליק לפייסבוק
אלינוריגבי

לייק לפטריה בפייסבוק