נהדר: השנייה ששינתה את הכל (וידאו)

בכל יום, ישנן 86,400 שניות. כל אחת מהשניות הללו, מעמידה בפנינו אינסוף אפשרויות לאינסוף החלטות רגעיות אשר חלקן יכולות להיות בעלות השפעה מכרעת עלינו, גם אם לא הבחנו באותה פעולה קטנה וחורצת גורלות שביצענו. 86,400 שניות. אל רובן אנחנו כלל לא מתייחסים, אחרות נעלמות בתוך עבודה, שגרה ועולם תובעני שאינו עוצר לרגע. אבל כמה מהן, בודדות, ישארו בזיכרון שלנו לנצח, לטוב או לרע.

“שניות” הוא סרט קצר (2 דקות) ומקסים, של היוצר המוכשר מרקו סלבניק. הסרט מציג שניה אחת חשובה ומהותית בחייו של אדם, העומד בתור לדוכן העוגות בסופרמרקט. לידו בתור, עומדת בחורה מתוקה, הכושבת אותו בין רגע. השניה הזו, בה הוא צריך לבחור האם ליצור קשר עין ולהתחיל לדבר איתה, או לחילופין, לתת לה ללכת מבלי שיצר עמה קשר, היא המניעה את הסרטון.

הסרט מקסים, ועל אף היותו מעט צפוי, הוא עשוי הייטב, וסביר להניח שיצליח לרגש או לגעת בכם בצורה מסויימת. אם הסרטון הזה מרגיש לכם מוכר, אתם צודקים. לפני פחות משנה, פרסמנו כאן את הסרט הקצר והמעולה “maybe”, המציג סיטואציה דומה, סרטון שהפך להיות אחד הפוסטים הכי נצפים בשנת 2012 בפטריה. לדעתי, ‘שניות’ הוא מעט פחות טוב מקודמו, אך שניהם משחקים על אותו שטאנץ’, וגורמים לצופה לחשוב על כל אותן החלטות רגעיות שקיבל בחייו, ולאן יכלו להוביל אותו במידה והיה מקבל החלטה הפוכה. כדאי להישאר עד הסוף, היות ובאופן אירוני, השניה האחרונה של הסרטון היא גם הכי עוצמתית.

בכל יום, ישנן 86,400 שניות. השניה הזאת, היא רק אחת מהן. צפו בסרטון.


לייק לפטריה בפייסבוק