פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הפנים המצולקות של החברה

השעה מאוחרת, הרחובות ריקים מאדם. גשם יורד, ובחורה נחמדה ואטרקטיבית מתכוננת לקראת ארוחת הערב בביתה. במקביל, מבעד לחלון, צופה בה ועוקב אחריה אדם עם חזות מפחידה, שנראה כאילו צלקות מעטרות את פניו. חושך. הוא ניגש לדלת ביתה ודופק. הבחורה נראית מופתעת, מתמהמהת מעט וניגשת לפתוח את הדלת. הדלת נפתחת, ופניו המצולקות מכוויות של האדם המפחיד נגלות לעיניה. השניים מביטים אחד בשני ואז…

ואז הם מחייכים. הוא מתנצל שהקדים, הוא חשב שהדרך תהיה עמוסה יותר. היא מחייכת ומחבקת אותו ומזמינה אותו פנימה. אם ציפיתם לסוף אחר מהפרסומת הזאת כמו מרבית האנשים שיצפו בה, אתם לא צריכים להרגיש רע עם עצמכם. מרביתנו אוחזים בדעות קדומות כלפי אנשים שלא נראים כמונו.

סרטון הפרסומת הזה, עלה השבוע באנגליה, והוא משודר בעיקר בבתי הקולנוע. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי הקולנוע הוא אחד הגורמים המרכזיים שמכניסים לנו לתודעה כי האנשים עם הצלקות, אלה עם הפנים החבולות, הם תמיד ה"רעים". מאחורי הקמפיין עומד גוף בשם changing faces, ששם לו למטרה שוויון בפרצופים המופעים על מסכי הקולנוע , וכמובן  העלאת המודעות לקבלת השונה והסרת הדעות הקדומות והאינסטנקטיביות שלנו ממוחנו כאשר אנחנו נתקלים באנשים כמו השחקן בסרטון בכל תחום חיים כלשהו.

האיש מאחורי הצללית בסרטון הוא ליאו גורמלי, שחקן שנפצע בפיצוץ כשהיה נער בן 14 וסובל כל חיו מאותם מבטים בוחנים, ויחס שונה עקב צלקות השריפה שעל פניו. הקמפיין מלווה בדף פייסבוק בו אתם יכולים לעקוב אחרי עדכונים וחדשות בנוגע לקמפיין ולצפות בשלל תמונות של אנשים שמזלם לא היה איתם ופניהם עוותו מסיבה כזאת או אחרת, אך הם רוצים לחיות בדיוק כמונו, בלי החשש ממה יחשבו אנשים אחרים, או איך יתייחסו אותם אנשים חדשים שרואים אותם לראשונה. בינתיים זכה הסרטון למעל 10000 צפיות, ולסיקורים רבים בתקשורת בבריטניה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...