פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סאונה יבשה יתרונות

סאונה ביתית יבשה לגינה

יתרונות הסאונה היבשה שכדאי לכם להכיר

הביקור בסאונה יבשה טומן בחובו יתרונות רבים ומגוונים ויתכן שאתם מכירים את חלקם. מקורה של הסאונה בפינלנד, שם ניתן למצוא כמעט בכל בית פרטי ואף בדירות בבניינים משותפים סאונה, ולא פחות מ-3 מיליון סאונות במדינה כולה!

גם מקורה של המילה “סאונה”  (Sauna) הוא בשפה הפינית והפינים משלבים את הביקור בסאונה בסדר היום היומי והשבועי שלהם ומעריכים מאוד את סגולותיה, הכוללות בין השאר מרגוע לנפש ולגוף, ריקון הגוף מרעלים, סיוע בהפגת מתחים ואפילו סיוע בירידה במשקל בשל ההזעה הרבה בה.

המאמר יסרוק את יתרונותיה הרבים של הסאונה היבשה ואף יספק לכם טיפים מקצועיים של חברת BaLi Sauna המתמחה בייצור, התאמה והרכבה של סאונות יבשות לבית ולעסק, שללא ספק יסייעו לכם להחליט איזו סאונה יבשה תתאים לכם, לשימוש פרטי בחצר שלכם או בחדר נפרד או לחלופין בעסק שלכם.

סאונה ביתית יבשה לגינה

סאונה יבשה – עובדות שצריך לדעת

סאונה יבשה היא חדר מרחץ אדים שבו אוויר יבש (בניגוד לסאונה הרטובה שבה אוויר לח ומלא אדים) ובו המתרחץ שוהה בטמפרטורה גבוהה מאוד: בין 80-110 מעלות צלסיוס, לכל הדעות טמפרטורה שלא נעימה לגוף האדם ואף מסבה לו סבל.

התנאים בחדר הסאונה הופכים את השהיה לנעימה ואף מרגיעה באופן כזה שהלחות בחדר הסאונה היבשה היא נמוכה מאוד והאוויר החם והיבש גורם לשרירים בגוף להיות רפויים ובאופן כללי להרגשה טובה.

הסאונה היבשה מתאפיינת בדרגשי עץ לישיבה או שכיבה וניתן לשלב בה אביזרים נוספים לשיפור החוויה כמו למשל משענות וכריות לגב לישיבה נוחה, מד מעלות ומד לחות לשמירה על הטמפרטורה והלחות כך שאלו יתאימו ביותר לשימוש בסאונה, חומרי ריח מיוחדים המותאמים לסאונה יבשה, דלי וכף מיוחדים ועוד.

עובדה חשובה נוספת שכדאי לדעת על סאונה יבשה היא שחשוב מאוד לבחור רצפה מתאימה עבור הסאונה שלכם. רבים נוטים לטעות ולחשוב שכדאי לבחור רצפת עץ בדומה לדרגשי הישיבה, אולם האמת היא שכדאי לרצף ברצפה איכותית וחזקה אשר קלה לניקוי.

חברת BaLi Sauna מתמחה בריצוף סאונה יבשה ברצפה בדוגמאות שונות וגם ברצפה דמוית עץ, בעלת רמת עמידות גבוהה וכמובן מונעת החלקה.

היתרון הגדול של ריצוף מונע החלקה ואיכותי הוא האפשרות לנקות אותו בשלמות, להסיר שאריות וכתמים, ובניגוד לרצפת עץ ריצוף זה אינו צובר לכלוך, עובש וכתמים. לכן, המלצתנו באופן חד-משמעי וגורף היא להימנע מהתקנת רצפת עץ בסאונה יבשה, ולחפש ריצוף איכותי מונע החלקה.

היום ישנם סוגים וצבעים רבים של מרצפות איכותיות ותוכלו למצוא את הריצוף האיכותי והמתאים ביותר עבורכם בקלות.

עוד עובדה שכדאי לדעת על סאונה יבשה: תוכלו לעצב את הדלת ואת החלונות (אם תרצו חלונות) לפי טעמכם האישי ולקבל ייעוץ מקצועי מחברה המתמחה בתחום ייצור והתקנה של סאונות יבשות ביתיות.

היום ניתן ליצור דלתות בגדלים ועיצובים שונים ומגוונים ואף להשתמש בזכוכית מחוסמת שנחשבת לבטיחותית הרבה יותר מזכוכית רגילה במקרה של התנפצות. ואחרי העובדות האולי מפתיעות על הסאונה היבשה, נעבור לסקור את יתרונות השימוש בה.

סאונה יבשה מרגיעה כאבי שרירים וכאבים נוספים

החום הרב שבו שוהים המשתמשים בסאונה, גורמים לכלי הדם בגוף להתרחב ולהזרים יותר דם לחלקי הגוף השונים ולגוף להפריש אנדורפינים הידועים כיוצרים תחושת רוגע ומצב רוח טוב.

כאשר הדם מוזרם לחלקי הגוף השונים, הגוף מרפא עצמו מהר יותר, ובאופן טבעי הכאבים פוחתים, אם מדובר בכאבי שרירים או כאבים אחרים. לא סתם ספורטאים רבים נוהגים לעשות שימוש קבוע בסאונה לצורך הקלה על כאבים וריפוי הגוף אחרי אימון קשה.

שימוש בסאונה מסייע לשריפת קלוריות מוגברת

השימוש בסאונה היבשה גורם לגוף להזיע באופן מוגבר ורב מהרגיל. הזעה מוגברת מאפשרת לגוף לשרוף קלוריות רבות יותר מאשר בזמן מנוחה, בדומה לפעילות ספורטיבית, כיוון שהגוף צריך לצרוך בעת ההזעה יותר קלוריות וכך ניתן להסביר את שריפת הקלוריות המוגברת ואת הירידה במשקל והשימוש בה בהחלט מומלץ למי שרוצה להשיג מטרה זו.

שהיה בסאונה על בסיס קבוע מפחיתה את הסיכוי למחלות לב

מחקר גדול שבוצע בפינלנד לאורך כ-21 שנים ועקב אחרי למעלה מ-2000 גברים, ועיקריו פורסמו במגזין הנחשב Jama Internal Medicine, גורס כי השוהים בקביעות בסאונה (באופן יומי או אחת ליומיים) מקטינים ב 50% את הסיכוי ללקות במחלת לב.

גם אלו השוהים פחות פעמים בשבוע בסאונה (3 פעמים בשבוע, בין 10 ל20 דקות) מקטינים גם הם את הסיכוי למחלת לב ב20% לפחות. הסיבה לכך היא האצת קצב הלב בדומה לפעילות גופנית מאומצת, כמו ריצה למשל. הסאונה מספקת אפקט דומה ולכן מסייעת בהפחתת הסיכוי למחלות לב.

השהיה בסאונה יבשה מאפשרת למשתמשים לשהות בה זמן רב, קרוב ל20 דקות, בתנאים נוחים יחסית, בניגוד לסאונה רטובה, בה עומס החום על הגוף הוא רב מאוד, ולעיתים קשה לשוהים להישאר בה מעבר לדקות בודדות.

בכל מקרה, לפני השימוש בסאונה יש להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם כדי לשלול בעיות רפואיות שיכולות למנוע מכם שימוש בסאונה.

הסאונה מסייעת לתחושת רוגע ומאפשרת זמן איכות

השהייה בסאונה היא אולי אחד הרגעים היחידים במשך היום שבו אתם יכולים לנוח באמת, לעצום עיניים או לשוחח בנחת ללא הפרעות עם אדם שיקר לכם.

כאן לא תוכלו לעבוד גם אם תרצו, ותאלצו להשאיר את הנייד והמחשב שלכם מחוץ לחדר הסאונה ולהתמקד בעצמכם. בדקות השהייה בחדר הסאונה תוכלו באמת להתמסר לשקט ולשלווה ולהניח לטרדות היום.

לעצום עיניים וקצת לחלום או לנצל את הזמן למחשבות, וזה בהחלט יכול להוות גם זמן איכות זוגי, וניתן לשלב ארוחה או כל פעילות זוגית אחרת בצמוד לביקור בסאונה וכך להפוך את הבילוי למושלם.

הסאונה מסייעת בניקוי רעלים מהגוף

הזעת היתר שהמשתמשים חווים בעת הביקור בסאונה מסייעת לנקבוביות העור להתנקות מרעלים שונים שלעיתים הצטברו שם במשך חודשים ואף שנים.

הרעלים נשטפים מהגוף באמצעות הזיעה שמייצרת הסאונה, ומכאן כי הסאונה היבשה בהחלט יכולה לתרום ולסייע בניקוי הגוף מהרעלים השונים שמצטברים בו.

הסאונה מסייעת לשיפור ביצועים ספורטיביים

כאשר משתמשים בסאונה, קצב הלב עולה כפי שהזכרנו כבר קודם, בדומה לביצוע פעילות גופנית מואצת כמו ריצה או הליכה בקצב מהיר.

כאשר מרגילים את הגוף לקצב לב גבוה, הדבר משפר את היכולת הגופנית ומרגיל את הגוף להתעייף פחות מהר. מכאן, ששימוש על בסיס קבוע בסאונה מרגיל את הגוף להתעייף פחות בעת הקצב הלב גבוה וכך לשפר את הביצועים הספורטיביים ולאפשר למשתמשי הסאונה להגיע להישגים ספורטיביים טובים יותר.

הסאונה עשויה לשפר את איכות השינה

משתמשי סאונה רבים העידו כי לאחר שימוש בסאונה איכות השינה שלהם עלתה. ההסבר לכך הוא פשוט למדי.

כפי שכבר הזכרנו קודם, בעת השימוש בסאונה, הגוף מתחמם מאוד ונוצר מצב של הזעת יתר ושחרור אנדורפינים הגורמים לתחושה נעימה ומצב רוח טוב.

לקראת ערב, טמפרטורת הגוף צונחת ובהשפעת האנדורפינים שנשארים בגוף למשך שעות אחדות, זוכים משתמשי הסאונה לשינה עמוקה יותר ואיכותית יותר.

שימוש בסאונה מסייע לשמירה על מראה עור צעיר יותר

העור שלנו, בדומה לאיברים אחרים בגוף זקוק לשמירה ולטיפוח מתמיד, ועם השנים הוא מאבד מהברק והאלסטיות שלו.

דרך טובה לשמירה על מראה צעיר ורענן היא על-ידי שימוש קבוע בסאונה, שבאמצעות ההזעה מסייעת לעור להתחדש, לנקות את הנקבוביות ולהסיר תאים מתים. במקום תאי העור שהוסרו נוצרים תאים חדשים והעור מתהדר במראה צעיר לאורך זמן.

השימוש בסאונה עוזר למניעת מחלות וצינון

העובדה הבאה אולי תפתיע אתכם מעט, אולם נמצא כי אלו שהשתמשו בקביעות בסאונה היו חולים פחות וסבלו פחות מתופעות של צינון ונזלת.

הסיבה לכך נעוצה בכך שכאשר נעשה שימוש בסאונה על בסיס קבוע, הגוף מייצר יותר תאי דם לבנים ובכך להילחם במחלות שונות כשהן מגיעות, ובנוסף לכך משתמשים רבים בסאונה העידו כי תופעות כגון נזלת ואלרגיות שונות מהם סבלו, פחתו מאוד או נעלמו לגמרי.

לסיכום:  לסאונה היבשה יש יתרונות רבים ובולטים בשמירה על בריאות המשתמשים בה בקביעות, ולמעט במקרים שבהם יש מניעה רפואית לשימוש בסאונה, מחקרים רבים מעידים כי רצוי וכדאי להשתמש בסאונה לעיתים קרובות.

אם כבר החלטתם שאתם רוצים לשמור על הבריאות שלכם ועל הרוגע הנפשי ולפנק את עצמכם בסאונה יבשה ברמה הגבוהה ביותר, חברת BaLi Sauna תשמח לייעץ לכם ולהתאים לכם את הסאונה המושלמת עבורכם, בבית או בעסק ולהתחייב להתקנה איכותית תוך שימוש בחומרי גלם מעולים ברמה הגבוהה ביותר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...