פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לטשטש תחושות רעות

במסיבות, בחתונות, בימי הולדת, בהרמת הכוסית במשרד או משקה של שישי בפאב השכונתי- האלכוהול הוא חלק מהחגיגה. האלכוהול, במידה טובה, גורם לתחושה נעימה, מפיג מתחים ומשרה תחושה אופוריה. שתיית האלכוהול היא דרך בה רבים חוגגים ומבלים וכאשר הוא נצרך במידה, הוא אף יכול לספק יתרונות בריאותיים.

צריכת משקאות אלכוהול באופן חברתי, במידה ובאחריות הוא מצב תקין. אך כאשר נוצרת תלות לתחושה שנותן האלכוהול והוא נצרך באופן תמידי גם באירועים חברתיים אך גם בחיי היום יום באופן תדיר- קיימת בעיה. התמכרות לאלכוהול היא בעיה ממשית, אשר פוגעת בבריאותו ובחייו של האדם המכור.

התחלתה של ההתמכרות נובעת מהרצון של המכור לטשטש את התחושות הקשות ולהעצים את החיוביות, ומתחרשת כתוצאה משינויים קשים בחיים כמו אובדן עבודה, פטירה של אדם חשוב ואף פרידה לצד הרצון לשמר את התחושות הטובות או הקלילות שבמפגשים חברתיים.

לאחר מכן, ככל שהאדם צורך יותר ויותר אלכוהול- נוצרת גם תלות פיזית, אשר מקשה על הפסקת ההתמכרות. ההתמכרות לאלכוהול, כמו כל ההתמכרויות, גורמת לשיבוש בתפקוד היום יומי, גורמת לבעיות ביחסים האישיים עם המשפחה, החברים וגם במקום העבודה וחשוב מהכל- גם מסכנת את הבריאות ולכן נדרשת התערבות וטיפול.

מרכז הגמילה מסמים ואלכוהול “רנסאנס- ויקטוריה” הוא מרכז מקצועי המספק צוות טיפולי מקצועי, הכולל רופאים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים. המרכז שם את המטופל במרכז ומעניק לו רמת טיפול גבוהה תוך שמרה על כבודו ועל צרכיו.

Credit: Freepik

גם סמים קלים

קנאביס הוא חומר משנה תודעה וצריכתו במינונים קטנים מספקת לאדם רוגע, תחושה נעימה ורגע של בריחה מהמציאות, אך פוטנציאל ההתמכרות לו הוא גבוה. הקנאביס כיום נצרך במגוון רחב של שימושים- באירועים חברתיים, כמשכך כאבים לאנשים המתמודדים עם בעיות רפואיות או כהרגעה במצבים של לחץ ועומס.

ביחס לסמים אחרים, הקנאביס נחשב ל”סם קל” היות והתלות הפיזית שלו קלה יותר משל חבריו. אך במרבית הפעמים המכור יוצר תלות רגשית, שכן הקנאביס נצרך על מנת לספק תחושה נעימה, ופה טמון הקושי.

לאור תפיסתו כ”סם קל” רבים מהמשתמשים בו אינם חוששים מהתמכרות אליו וכן מניחים כי גמילה מקנאביס היא קלה ולכן לא נזהרים בשימוש. חשוב להבין כי התמכרות לקנאביס משפיעה על חייו של המכור ויוצרת תלות-בין אם בתחושה נעימה ובריחה מהמציאות ובין אם בחרדות או בעיות שינה.

 להיעזר באנשי מקצוע

התמכרויות מתרחשות אצל כולם- לדברים קטנים או גדולים ברמה קלה או קשה. אנו מתמכרים לכל דבר שגורם לנו לתחושה טובה, או נותן לנו דרך לברוח מהתחושות הרעות שאנו חווים בחיי היום יום שלנו. אך קיימות מספר התמכרויות אשר מסכנות את חייו של האדם, מפריעות לתפקודו התקין של חייו והתמקדותו בחיים וכן גם עשויות לסכן את הסביבה.

אלכוהול, סמים והימורים הם שלוש תחומים אשר רמת סיכון ההתמכרות אליהם הוא גבוה והגמילה מהמם דורשת התערבות מקצועית. לא כל אדם העושה שימוש בסמים, שותה אלכוהול או מהמר עתיד להיות מכור, אך ישנם אנשים שהסיכון אצלם גבוה יותר.

תהליך ההתמכרות אינו מתרחש בבת אחד, אלא הוא תהליך בו אט אט המכור נזקק לחומר ההתמכרות יותר ויותר. תחילה ברמה הרגשית וההתנהגותית, שכן התמכרות נובעת ממקור זה ולאחר מכן נוצרת תלות פיזית.

גמילה מסמים, אלכוהול או הימורים דורשת אנשי מקצוע, אשר להם הידע והיכולת לתת מענה לצד הרגשי ולעזור בסימני הגמילה הפיזיים שמתרחשים. לכן, מכורים רבים מגיעים אל מוסד גמילה,  אשר מהווה מסגרת תומכת הן נפשית והן רגשית בה יכול המכור לשקם את חייו ולרפא את פצעיו הפיזיים והרגשיים.

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול “רנסאנס- ויקטוריה” הוא מרכז גמילה, מבין הגדולים בישראל המספק רמה טיפולית גבוהה בעבור מטופליה. המרכז מספק שירות מקצועי הכולל מספר אנשי מקצוע מומחים תוך שמרה על כבוד המטופל ומתן יחס אישי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...