פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בסמסונג מצאו דרך גאונית לעזור לנהגים לעקוף משאיות בבטחה

את התסריט המוכר הבא אין נהג שלא מכיר: אתם נוסעים בכביש דו סטרי עם נתיב אחד בכל כיוון ומוצאים את עצמכם תקועים מאחורי משאית גדולה שנוסעת באיטיות וגורמת לכם אט אט לאבד את שלוותכם. אתם כל כך רוצים לעקוף אותה, אבל שדה הראייה שלכם חסום לחלוטין וכל שנותר לכם לעשות הוא לגלוש שמאלה באיטיות ולנסות להמר האם רכב כלשהו מגיע מהנתיב הנגדי. כמובן, לפעמים ההימור הזה מצליח, אבל במקרים לא מועטים, העסק הזה עלול להיגמר באסון.

בענקית האלקטרוניקה Samsung, חברה בעלת צי משאיות עצום ברחבי העולם, החליטו לנסות ולתקוף את הבעיה הזאת כדי לסייע להפחית בכמות תאונות הדרכים שנגרמות בגלל משאיות ומצאו פתרון מבריק ומדהים בפשטותו.

על גבי החלק הקדמי של משאיות החברה הותקנה מצלמה אלחוטית המצלמת את הדרך מנקודת מבטו של נהג המשאית ומשדרת בלייב את התמונות למסך תצוגה ענק המורכב מארבעה מסכים קטנים ומותקן בחלק האחורי שלה. הנהגים שנוסעים מאחורי המשאית ומעוניינים לעקוף אותה יכולים פשוט להביט במסך, לבדוק האם הדרך פנויה, ובהתאם לכך להחליט אם זהו זמן טוב לצאת לעקיפה. בנוסף המצלמה החכמה כוללת גם מצב ראיית לילה, כך שניתן יהיה להשתמש במערכת בכל שעות היום.

את הפיילוט לרעיון הנהדר הזה שזכה לשם “משאיות הבטיחות” ביצעה סמסונג בארגנטינה, שם סטטיסטיקת תאונות הדרכים העגומה מבשרת על הרוג אחד בכל שעה, רבים מהם כתוצאה מעקיפות חסרות אחריות באחד מאלפי הכבישים הדו סטריים בעלי שני הנתיבים ברחבי המדינה.

נכון לעכשיו, מדובר עדין בשלב הרצה של הרעיון והמשאיות עם המסכים המיוחדים עדין לא נוסעות על הכביש, אולם התכנית כולה נבחנת כעת בשיתוף הגורמים הרלוונטיים בממשלת ארגנטינה, כדי שניתן יהיה להוציא אותה אל הפועל במהירות ולהציל חיי אדם. למרות שהתקנת מערכת כזאת על משאיות היא עסק לא זול, בסמסונג מקווים שהרעיון שלהם יהווה השראה גם לחברות אחרות בעלות צי משאיות, ושהתכנית תיושם גם במדינות נוספות בעולם. ממשלת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, לתשומת לבכם.

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...