פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 דרכים להעביר סופ"ש גשום מבלי לצאת מהבית

החורף הקרוב הוא ההזדמנות שלכם למצוא פעילות לזמן איכות משותף עם הילדים בלי לצאת מהבית: החל מצפייה בטלוויזיה, דרך משחקי קופסא ועד יצירות אמנות – הנה כל האפשרויות

החורף בישראל לא מתאפיין בהרבה ימי גשם סוערים, אבל הוא בהחלט מציב אתגר בפני הורים לילדים. הקושי העיקרי הוא למצוא פעילות שתתאים לילדים אבל לא תדרוש מהם לצאת מהבית. המשימה הופכת להיות מורכבת יותר לקראת סוף השבוע, בו כל המשפחה נמצאת ביחד והשעמום עולה על גדותיו. אז איך עוברים את החורף בשלום ומנצלים אותו לטובת זמן איכות משותף? קבלו כמה רעיונות:

צפייה בטלוויזיה

סרט טלוויזיה שמקובל על כל בני המשפחה יאפשר לכם להעביר כמה שעות לפחות בשקט ושלווה. התייעצו יחד עם הילדים לגבי סרט מועדף, הסבירו להם קצת על הרקע של העלילה ותוכלו גם לערוך חידון קצר עם סיום ההקרנה. חוץ מזה, יש כיום מגוון רחב של סרטים שפונים להורים וילדים ומאתגרים את הצופה בטווח רחב של גילאים.

משחקי קופסא

זוכרים את משחקי הקופסא שליוו אתכם בילדות? מסתבר שזה עדיין אופנתי לשלוף אותם מהארון. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא משחק יצירתי, מאתגר ומעודד חשיבה. ודאו שהמשחק מתאים לגיל הילדים ולתחומי העניין שלהם ולא תתאכזבו. המשחק יאפשר לילדים להתרענן מהצפייה במסכים והוא יחשוף אותם לשורה ארוכה של תחומי עניין חדשים.

בישול ואפייה

יש לכם משימת בישול לקראת הסופ"ש? רוצים להכין אוכל חם שיספיק לכל השבוע? גייסו גם את הילדים לטובת הפעילות. הפכו את הבישול והאפייה להרפתקה וחלקו משימות בטיחותיות שלא דורשות שימוש במכשירי חשמל. תנו לילדים לבטא את הסקרנות הטבעית שלהם ולבחור חומרי גלם, מרכיבים, מתכונים ומנות. הראו לילדים את תוצאת העבודה הקשה ותרוויחו בשלנים לכל החיים.

סדר וארגון

עוד דרך להעביר סוף שבוע שלם בלי לצאת מהבית היא לקבוע יעד ברור לשמירה על סדר וארגון. כל המשימות שדחיתם עד היום יכולות לקבל מענה, בעיקר אם תדעו להניע את הילדים לפעולה בצורה נכונה. תוכלו למשל לערוך תחרות בין אחים ואחיות או להציב אתגר שבו גם אתם משתתפים. הבטיחו פרסים למי שמסדר את החדר הכי מהר ואל תשכחו לדאוג גם לארגון של הסלון.

יצירת אמנות

בכל ילד טמון אמן קטן שרק רוצה לצאת החוצה. התפקיד שלכם הוא להעניק לילדים את התנאים המושלמים להביא לידי ביטוי את תפיסת העולם שלהם. תוכלו לעשות זאת כבר בסוף השבוע הקרוב עם יצירות אמנות פשוטות כמו ציור, פיסול, צביעה ועוד. בחרו יחד עם הילדים פעילויות שמבוססות על יצירות אמנות ובקשו מהם להראות מה לימדו אותם בגן. זו פעילות שחביבה מאוד על ילדים וגם אתם תהיו מופתעים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...