פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מטורף: הבחור הזה פותר 6 קוביות הונגריות בגדלים שונים בזמן בלתי הגיוני

בגוגל יצרו היום (19.5) דודל מגניב במיוחד לציון יום הולדת 40 שנה למשחק הקוביה ההונגרית. ענקית החיפוש יצרה את הדודל האינטראקטיבי כך שהגולשים יכולים בעצמם לנסות לפתור את הקוביה בממשק מגניב שניתן להזיז באמצעות העכבר.

עבור אלה מכם שאינם בקיאים בפרטים ההיסטורים, הקובייה ההונגרית הומצאה בשנת 1974 על ידי הפסל והפרופסור לאדריכלות ההונגרי ארנו רוביק, ובתחילת ימיה זכתה לשם 'קוביית הקסם'. 6 שנים לאחר המצאתה היא הושקה מחדש בשם הרשמי שלה "רוביק'ס קיוב" על שם הממציא שלה אולם בישראל נוהגם לכנות אותה "קוביה הונגרית" על שם מדינת המוצא. כיום היא נחשבת לצעצוע הנמכר ביותר בהיסטוריה עם נתונים מפלצתיים של כ-300 מיליון קוביות מקוריות שנמכרו ברחבי העולם.

הסרטון המטורף הבא אשר עלה לרשת לפני כחודש מציג יכולות וירטואזיות במיוחד של בחור צעיר שמדגים את מהירות השיא בה הוא פותר ברצף קוביה הונגרית של 2×2 והמשך 5 קוביות נוספות בגדלים שונים החל מ- 3×3 ועד 7×7.אגב, אם אתם חובבי פרטי טריוויה מסקרנים, דעו כי ממציא הקוביה ההונגרית רוביק אמנם רשם את ההמצאה שלו כפטנט במדינת האם שלו, אך לא רשם אותה כפטנט בינלאומי מה שגרר בהמשך מאבקים משפטים רבים בין חברות צעצועים ויצרנים פרטים שגנבו את ההמצאה, כשבסופו של דבר היא נרשמה כפטנטנ דווקא על שמו של היפני טרוטושי אישיגי.

הזמן הרשמי המהיר ביותר בו אדם חי ונושם הצליח לפתור את הקובייה הוא 5.66 שניות, ומדי שנה נערכות תחרויות קוביה הונגרית ברחבי העולם בהן המתמודדים מציגים יכולות לא הגיוניות ופותרים את הקוביות תוך שניות ספורות ובזריזות ידיים בלתי נתפסת.  אגב, רובוט מצילח לבצע את המשימה המורכבת ב- 3.253 שניות.

קליק למעבר מהיר לגרסה האינטראקטיבית של גוגל

 דודל קוביה הונגרית

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...