פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מעולה: כך היו נראות הנסיכות של דיסני אם היו בעלות מוצא אתני שונה (תמונות)

כמעט כל אחד מאיתנו גדל על ברכיהם של הסרטים הקלאסיים של דיסני, החל משלגיה ושבעת הגמדים, דרך סינדרלה, אלאדין, בת הים הקטנה, מולאן ועוד. המוטיב החוזר במרבית הסרטים הללו הוא כמובן הדמויות הנשיות היפהפיות בתפקיד הראשי, דמויות בלתי נשכחות שהפכו עם השנים לקלאסיקות  שאי אפשר שלא להתאהב בהן, למרות שהן בכלל מצויירות.

סדרת תמונות חדשה ומקסימה שפורסמה בבמקור בטאמלר Let there be doodles, מדגימה מה היה קורה אילו כל אחת מאותן נסיכות מוכרות הייתה ממוצא אתני שונה ממוצאה המקורי, ובעזרת פוטושופ מניפולציות דיגיטליות אחרות, מעניקה לאותן דמויות מראה חדש ומפתיע. סדרת התמונות הפכה במהרה לויראלית, פורסמה בשלל בלוגים ואתרים ברחבי הרשת וחייבים להודות שהתוצאה הסופית נהדרת, ושכמה מהנסיכות בעלות המראה החדש יכלו להחליף בקלות את הדמויות המקוריות.

למרות שאין אג’נדה פוליטית מאחוריהן, התמונות היצירתיות הללו מעוררות תהיות מסקרנות. איך הייתה נראית מולאן אם הסיפור היה מתרחש ברומא למשל? מה אם הנסיכה אורורה הייתה בכלל ממוצא ג’מייקני? ומה אם שלגיה הייתה בכלל שחורה? האמן שיצר את התמונות הללו מספר: “אגדות מוצאות לרוב מההקשר התרבותי האתני המקורי שלהן וכך גם רוב סיפורי האגדות שאנו מכירים. הסיפור על אלאדין למשל, התרחש במקור בסין. הנסיך צפרדע היה בכלל לטיני, ואלו לא הדוגמאות היחידות לסיפורי אגדות שעוותו בצורה כזו או אחרת ברמה התרבותית”.

זו לא הפעם הראשונה שאנו נתקלים במניפולציות אמנותיות משעשעות ויצירתיות על חשבונן של הנסיכות המסכנות של דיסני. בעבר סיפרנו לכם כאן גם על סדרת התמונות הפרובוקטיבית והמזעזעת “הסקנדלים של דיסני” וגם על סדרות תמונות נוספות ביניהן זו המשווה את הנסיכות למיילי סיירוס, אחרת שמדגימה מה קרה באמת לאותן נסיכות כשהמציאות התנפצה בפרצופן, וגם סדרת תמונות מדליקה נוספת שהופכת את גיבורי דיסני לתלמידי קולג’. נמשיך להמתין בסבלנות להפרעה הנפשית הבאה שתוליד עוד סדרה משעשעת בסגנון.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...