למה כדאי לשפץ דירה עם המשפצים בישראל

ברחבי ישראל יש דירות שנבנו לפני 30, 40 ואפילו 60 שנים ובאופן טבעי התיישנו מאוד וכבר לא מספקות באמת רמת חיים מתאימה למאה ה-21. הבעיה היא כמובן לא רק אסתטית אלא גם פרקטית: תשתיות שלא עומדות בעומסים עכשוויים, צנרות שמתגלות בהן נזילות, חיפויי קירות ורצפות מיושנים, חלונות קטנים שלא מכניסים מספיק אור טבעי, חלוקה לא אופטימלית של החללים השונים ועוד. שיפוץ דירה ישנה משדרג אותה באופן משמעותי, גם מבחינת הנחת של מי שחי בה וגם מבחינת הערך שלה. למרות זאת תמיד יש חשש מסוים לקראת ההחלטה על התחלת העבודות הדרושות, ובעיקר בגלל שיקולים כלכליים. כדאי לדעת שגם שיפוץ של דירה ישנה מאוד לא חייב להיות פרויקט יקר מאוד, ובכל מקרה אפשר להתאים את היקף העבודות למסגרת התקציב.

Credit: Pixabay

מה קובע את עלות השיפוץ?

כשאנחנו מבקשים לקבל הצעת מחיר עבור שיפוצה של דירה ישנה, קבלן שיפוצים מקצועי ורציני יגיע אליה, יתרשם מהמצב הקיים, יבין מהן הציפיות שלנו מהפרויקט ורק אז יוכל לספק הצעת מחיר עניינית.

השיקולים העיקריים לקביעת המחיר מתחלקים ל-3 קטגוריות:

* היקף העבודות – שיפוץ שכולל גם שבירת קירות קיימים ו/או הקמת קירות גבס מן הסתם יהיה יקר יותר משיפוץ שלא משנה את החלוקה הפנימית בנכס. שינוי מיקום החלונות ו/או גודלם מייקר גם הוא את עלות השיפוץ, וכך גם כשמתבצעת החלפה של כלל הצנרת בדירה (פעולה שהיא כמעט חובה במסגרת שיפוץ דירות ישנות, אלא אם כן כבר הוחלפה תשתית חיונית זו).

* איכות החומרים ורמת הגימור – יש שני סוגי חומרים, “לבנים” ו”שחורים”. החומרים השחורים הם גבס, צינורות ועוד מרכיבים שלא רואים אותם אבל כמובן שהם חייבים להיות עמידים, כדי שלא תצטרכו לבצע עוד שיפוץ לפחות למשך 25-30 שנים, והחומרים הלבנים הם הרהיטים החדשים, הדלתות, גופי התאורה, החיפויים ושאר המרכיבים של עיצוב הפנים המחודש. עם קבלן מיומן תוכלו לקנות פריטים ברמת גימור גבוהה ובמחיר נמוך, בזכות ההיכרות המצוינת שלו עם השוק.

* מורכבות סביבת העבודה – בדירות ישנות שיש מהן גישה ישירה למכולה עלות השיפוץ תהיה נמוכה יותר בהשוואה למצבים שבהם אין גישה כזו. בבניין עם מעלית השיפוץ מתבצע ביעילות ולכן המחיר של שיפוץ דירה ישנה קומפלט יהיה נמוך יותר.

דוגמאות לתמחור עבודות שונות במסגרת השיפוץ המקיף

כדי לקבל מושג לגבי העלות הכוללת של השיפוץ המקיף, הנה מספר דוגמאות לתמחור מרכיבים שונים:

פירוק ריצוף קיים (כולל הפינוי) – בסביבות 80-100 ש”ח למ”ר

התקנת חיפוי רצפה חדש על חול – 150-250 ש”ח למ”ר (אלא אם כן יש בקשות מיוחדות)

הנמכת תקרת גבס – 150-230 ש”ח למטר רץ

פירוק והרכבה של אמבטיה – 400-600 ש”ח (לא כולל כמובן האמבטיה החדשה עצמה)

שיפוץ חדר השירותים – 2,000-3,500 ש”ח

פירוק והתקנה של ארונות המטבח – 500-1,200 ש”ח

איך ליהנות מדירה כמו חדש במינימום מחיר?

שיפוץ דירה, גם אם היא ישנה מאוד ואפילו מתפוררת, לא חייב להיות פרויקט יקר יתר על המידה. המפתח העיקרי לחיסכון, כך שתוכלו ליהנות גם מדירה כמו חדשה וגם מהידיעה ששילמתם סכום סביר ובוודאי משתלם, הוא תכנון מדויק.

כשתכנון השיפוץ מתבצע עם מלוא תשומת הלב לכל הפרטים, לא מתבצעות פעולות מיותרות, לא נקנים חומרים שאין צורך בהם, אין טעויות שגובות מחיר יקר והפרויקט כולו מתנהל ביעילות ובמינימום זמן – ולכן גם העלות שלו תהיה נמוכה, בלי לפגוע בתמורה: דירה ברמה גבוהה במיוחד וחיים עם איכות אמיתית.

המאמר באדיבות אתר המשפצים בישראל – קבלני שיפוצים מומלצים ואמינים

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק