המדריך המלא להסרת עובש מהאמבטיה

אחד מאתגרי הניקיון הגדולים והנפוצים ביותר בכל בית כיום הוא התמודדות עם עובש. העובש נפוץ בעיקר בחדרים בעלי לחות גבוהה כמו חדרי הרחצה והאמבטיה.

העובש יכול להיווצר על הברזים והכלים הסניטריים בחדר הרחצה, על האמבטיה, על אריחי החיפוי שעל הקירות, בארונות וכמובן גם בתקרה. טיפול תדיר בעניין זה יכול לסייע בהפחתת הסיכון להיווצרות עובש וטיפול בעובש קיים ומניעת התפשטותו.

Credit: Freepik

ראשית – יש להסיר את העובש:

הטיפול הנכון בהסרת העובש באמבטיה ובקירות והאריחים בחדר הרחצה הוא קודם כל להסיר את העובש, לאחר מכן לשקם ולשפץ את האזור (אם מדובר בקיר שקילפתם למשל) ולבסוף חשוב לבצע פעולות מניעה שיעזרו להפחית את הסיכון בהצטברות עובש. אז מה ניתן לעשות כדי להסיר את העובש?

יש אנשים שימליצו על שימוש באקונומיקה או מלח לימון וקרצוף העובש עם סקוץ אולם זה לא תמיד יפתור את הבעיה וסביר להניח שינקה רק חלק מהעובש. העובש יכול להתפשט במהירות ולכן אי אפשר להסתפק בפלסטר בלבד.

יש הצורך לנקות את העובש באופן מלא ולצורך כך כדאי לעשות שימוש בתכשירי הניקיון האיכותיים של SAG. אחד מהתכשיטים הטובים ביותר הוא מסיר עובש איכותי שיעזור להעלים את העובש ולמנוע את צמיחתו והתפשטותו.

שלב השיפוץ והחיטוי:

בשלב הבא יהיה צורך לשפץ ולחטא את האזור. ייתכן מאוד ונאלצתם לקלף חלק מהקירות או התקרה על מנת להגיע אל שורשיו של העובש ולחסלו ולכן כעת צריך לשפץ את המקום.

בעזרת חומר ייעודי תוכלו למרוח ומלא את החורים שנוצרו, לתת לו להתייבש ואז לשייף בעדינות ולהחליק אותו. לאחר מכן יהיה צורך להמשיך עם השיקום עם צביעת האזור כדי לשמור על האחידות של התקרה והקירות. לבסוף יהיה צורך בפעולות מניעה שישמרו על האזור מהצטברות עובש חדש.

איך מבצעים פעולות מניעה לשמירה על האזור מהצטברות של עובש?

שימוש בתכשיר מסיר עובש של חברת SAG יסייע לכם להיפטר מהעובש הקיים ולהעלים אותו, אולם כדי שזה לא יחזור בקרוב (או בכלל) חשוב לבצע פעולות מניעה שונות.

בין היתר צריך לדאוג לאוורר את חדר הרחצה כמה שיותר. בדרך כלל חדרים מסוג זה יהיו עם חלון אחד שגם הוא יהיה קטן לרוב. חשוב לשמור על החלון פתוח ואם אפשר גם לאחר המקלחת על הדלת פתוחה ולתת לאדים להתפזר במהירות.

גם לאחר המקלחת וגם באופן כללי כדאי לשמור על חדר הרחצה מאוורר ולאפשר לאוויר לשמור על החלל יבש ככל שניתן ומניעת ההצטברות של העובש במקום.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק