פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראות סיטואציות יומיומיות מוכרות כשמעלימים מהן את הסמארטפונים

האם אתם קוראים את הפוסט הזה באמצעות הסמארטפון שלכם? האם אתם נמצאים כרגע בסיטואציה חברתית כלשהי? יושבים בסלון ביחד עם המשפחה או בני הזוג שלכם? לצערנו, וגם אנחנו נמצאים בדיוק באותה הסירה, קיים סיכוי לא נמוך שעניתם "כן" לפחות על 2 מהשאלות שהצגנו בהתחלה.

בעולם בו רובינו מכורים לסמארטפונים והטאבלטים שלנו ומקיימים תקשורת שמבוססת בעיקר על הודעות טקסט, קשה להביט מסביב, ולא משנה באיזו סיטואציה אתם נמצאים, ולמצוא אנשים שלא שקועים במכשירים האלקטרונים שלהם. במקרים רבים מדובר בתמונה עגומה למדי שמוכיחה עד כמה מנותקים הפכנו להיות.

אריק פיקרסגיל, צלם מניו יורק, יצר סדרת תמונות נפלאה בשם "Removed" (הוסרו), במסגרתה הוא מצלם מגוון רחב של סיטואציות יומיומיות מוכרות ושגרתיות. אלא שמכל אחד מהצילומים שלו, הסיר פיקרסגיל את המכשירים האלקטרונים, כך שהתוצאה הסופית היא אוסף תמונות סוריאליסטיות שמדגימות עד כמה אנחנו הסמארטפונים השתלטו על החיים שלנו והורסים לחלוטין את היכולת שלנו לתקשר האחד עם השני.

הרעיון לסדרת התמונות החריפה הזו עלה במוחו של אריק בזמן שישב בבית קפה בניו יורק והבחין במשפחה שיושבת בסמוך אליו, כאשר האב ושתי בנותיו שקועים בנייד שלהם. "האמא ישבה ובהתה בחלון כשהיא נראית עצובה ובודדה בחברת האנשים שהכי קרובים אליה" מספר פיקרסגיל, "האב הפריך לאוויר פיסות אינפורמציה לא חשובות בכל כמה שניות, וסיפר לפחות פעמיים על איזה דג ענק שנלכד. אף אחד לא הגיב. השימוש בטכנולוגיה ליצירת קשר כשהאלטרנטיבה היא לא לתקשר בכלל מעציבה אותי מאוד. זה לא קרה בעבר ואני בספק אם התחלנו להבין את קצה הקרחון של התופעה המדאיגה הזאת. הנה, האם הוציאה גם היא את הסמארטפון שלה".

"זה היה אחד מהרגעים הללו בהם אתם מבחין במשהו שכיח לחלוטין ופתאום מבין עד כמה זה רע" ממשיך פיקרסגיל ומוסיף: "אני רואה את המשפחה הזאת בסופרמרקט, בכיתה, בפארק, בכביש המהיר, ואפילו במיטה הפרטית שלי, כשאני נרדם לצידה של אשתי. אנחנו שוכבים גב אל גב שקועים בסמארטפונים שלנו, עד שאנחנו נרדמים".

כדי לצלם את סדרת התמונות הזאת, הציב אריק  את המצולמים בסיטואציות יומיומיות מוכרות וביקש להעמיד פנים שהם מתעסקים בסמארטפון שלהם, ממש כמו שהיו עושים במציאות. כמובן, אף אחד מהמצולים לא הורשה לאחוז בסמארטפון, כך שהמכשירים לא הועלמו מתמונות האילוסטרציה הללו, אלא לא היו שם במקור.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...