פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שמירה בשלט רחוק: איך לשמור על הבית בעת יציאה לחופשה משפחתית?

יוצאים לחופשה או עוזבים את הבית לתקופה ממושכת ורוצים ליהנות בראש שקט? כך תוכלו לחזק את ההגנה עליו ולהרחיק מהסביבה את הגנבים הפוטנציאליים

חופשת הקיץ מגיעה: השמיים נפתחים, יעדים מעבר לים פותחים את שעריהם למחוסנים וכולנו זקוקים בעיקר לנוף אחר אחרי השנה המאתגרת שחווינו. בין אם בטיול רגלי ביערות אירופאיים או במסע קרוואן מחוף לחוף בארצות הברית, אחרי כל כך הרבה זמן מול אותם החלונות באותה הדירה, בשלה העת לשינוי אווירה.

לרשימת הטו-דו שלכם לחופשה אנחנו ממליצים גם להוסיף נקיטת כמה צעדים שיורידו משמעותית את הסיכון שמישהו יפרוץ לביתכם בעודכם נופשים בריזורט מפנק וגומעים מקוקטייל מתקתק. חשוב לציין כי כלל אמצעי ההגנה שלפניכם אינם מבטיחים שאיש לעולם לא יצליח לפרוץ לביתכם ולכן, חשוב שתוודאו מבעוד מועד במסגרת צעדי המניעה כי ברשותכם גם ביטוח דירה מתאים. ביטוח זה, המורכב מביטוח מבנה וביטוח תכולה, יעניק לכם ראש שקט בעת הנסיעה בידיעה שרכושכם מבוטח.

זאת ועוד, כיוון שביטוח מבנה כולל גם כיסוי ביטוחי למבנה הדירה והחלקים הצמודים לה, למקרה שבו נגרם נזק בגין פריצה, תופעות טבע או תקלות טכניות, דעו שגם כאן אתם מכוסים. מישהו מתארח או קופץ לבדוק דואר בדירה בהיעדרכם? פוליסת התכולה מגלמת בתוכה גם ביטוח דירה צד ג׳, למקרה שמי מהם ייפצע בתחומי הבית. הדירה צפויה לעמוד ריקה למעלה מ-60 יום? צרו קשר עם חברת הביטוח שלכם בנוגע לרכישת כיסוי ייעודי לתקופה.

בכל מקרה, תוכלו לבדוק את הכיסויים השונים המוצעים לפי צרכיכם האישיים ולהשוות ביניהם גם באמצעות כלים נגישים וזמינים דוגמת מחשבון ביטוח הדירה של רשות שוק ההון – כל שעליכם לעשות הוא להכניס את הפרמטרים השונים הנדרשים ולהחליט מה מתאים עבורכם יותר למצב שכזה.

אז עכשיו שהצטיידתם היטב, ארזתם את המזוודות וחידשתם את הדרכונים – לאלו מכם הנופשים בחו”ל, לפניכם כמה טיפים מאיתנו לאיך להגן על הבית בצורה המיטבית.

Credit: Shutterstock

8 טיפים להגנה על הבית בעת חופשה

מפתח ספייר

בזמן שאתם נעדרים מן הבית, כדאי שלמישהו שאתם סומכים עליו יהיה עותק של צרור המפתחות. איש המפתח שלכם יוכל לסייע גם בהשקיית העציצים, בהוצאת הדואר או בגריפת עלים מהחצר וכן בכל מה שדרוש שתקבלו את הבית בחזרה כפי שעזבתם אותו, תוך כדי יצירת אשליה קלה שהכל מתנהל בו כרגיל. משאירים את המכונית? השאירו גם את המפתח שלה. כמה אנשים מחזיקים בצרורות ספייר שלכם? ודאו שהם יודעים זה על קיומה של זו, ומה לא לעשות? לא ״להחביא״ את המפתח מתחת לעציץ/ בארון החשמל/ כל מקום ברור אחר, אלא להעבירו אישית ולאספו חזרה עם תשורת-תודה איכותית.

רשימה לאיש המפתח

חשבו על כל הדברים שחשוב לכם שאיש המפתח יעשה בהיעדרכם והכינו לו רשימה מסודרת – במייל ובעותק מודפס בדירה (בצירוף תשורה). משימות אלו יכולות לכלול ריקון תיבת הדואר (אל תשכחו להקפיא מנויים), הזזת הרכב מדי פעם, השלכת זבל בפח הבית אם אתם חיים בבית פרטי וכמובן, פרטי קשר של חברת האבטחה או אנשי מפתח אחרים.

טיפת פרטיות

אנחנו לא נגיד לכם מה לעשות עם הסטורי-טיק-טוק שלכם, אבל נמליץ לכם לשאוף פחות ללהפוך למשפיענים ויותר לחשוב על הגדרת חשבונות הסושיאל שלכם כפרטיים, לפחות לתקופת החופשה. נאמר זאת כך, בפוסט שבו אתם רואים את ההמבורגר המושחת שאכלתם בניו יורק, פורץ פוטנציאלי רואה דירה של מי שיכול להרשות לעצמו את ההמבורגר הזה בניו יורק, והיא כולה ריקה.

לעין השמש

בשונה מהציבור הרחב, יש כמה בעלי תפקידים שאולי כדאי שתעדכנו אותם כי נסעתם לתקופה: סיור שכונתי אם פועל באזורכם, מוקד האבטחה שבו אתם מנויים או המשטרה, שאולי תוסיף את כתובתכם למסלול הפטרול היומי.

מתוק או מלוח, סגור או פתוח

מתלבטים אם להשאיר את התריסים פתוחים לטובת העציצים או לאטום את הבית נגד מציצנים? מומלץ שתשאירו את החלונות והווילונות בדומה לאופן שבו אתם משאירים אותם כשאתם יוצאים מהבית לכמה שעות. לא לשכוח: ודאו שאין חפצים יקרי ערך הנראים לעין.

תאורת חכמים

השארת אור דולק בקביעות בבית היא שגיאה נפוצה בניסיון להטעות גנבים שכן לא רק שזה עושה את ההיפך (כי כמה אנשים ערים כל לילה בשעות החשכה כולן?) זה גם מגדיל את חשבון החשמל. האפשרות הטובה ביותר היא כמובן להיעזר בתאורה חכמה, אבל גם טיימר ״שעון שבת״ יעשה את העבודה.

אפרופו חשבון חשמל

נתקו מהשקעים את מכשירי החשמל שאינם בשימוש בהיעדרכם וכך תגנו עליהם גם מפני מכות חשמל.

אפרופו הגנה ובית חכם

אם עדיין אין ברשותכם מערכת אבטחה חכמה, הוסיפו אותה לרשימת ההוצאות הפוטנציאליות הנלוות לחופשה, הוצאה שתעניק לכם ראש שקט גם כשתשובו לחיי היום יום. פתרונות אבטחה נוספים כמו אזעקה בכניסה הראשית, חיבור למוקד אבטחה, מערכת אבטחה מתקדמת עם מצלמות אבטחה חכמות בשילוב גלאי תנועה וגלאי נפח או מערכת וידיאו לפעמון הבית, שמתריאה ברגע של זיהוי תנועה בדלת, יגדילו את שיעור ההרתעה על פורץ פוטנציאלי.

לסיכום, יציאה לחופשה היא לחלוטין דבר מהנה וחוויתי אך כדי להבטיח שאכן תעבור בשלום וללא תקריות בלי צפויות, עשו כל שביכולתכם להגן על ביתכם – עדכנו אדם שאתם סומכים עליו ביציאתכם, הימנעו מהשארת חפצים יקרי ערך במקומות גלויים לכל וחשוב יותר, הצטיידו בביטוח דירה שיכסה אתכם גם במקרה שבו אכן ביתכם נפרץ.

חופשה נעימה!

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...