מסקרן: כיסוי עיניים חדשני יאפשר לכם לשלוט בחלומות שלכם

חלומות הם נושא שמרתק אותי. המקום שבו הכל יכול לקרות. מימוש של הפנטזיות הכי גדולות שלנו ולפעמים אפילו דיון של התת-מודע בנושאים שמטרידים אותנו. הבעיה העיקרית היא שאין לנו שליטה על חלומות שלנו והם לוקחים אותנו לאן שהם רוצים. אבל מה היה קורה אם הייתם יכולים לשלוט בחלום שלכם?

הסוד לשליטה בחלום הוא ההבנה שאתה נמצא בתוך חלום. דבר לא פשוט מכיוון שלמוח יש מנגנון שגורם לנו להאמין לכל דבר שקורה בחלום גם אם אין בו שום הגיון. אז איך אפשר להתגבר על המכשול הזה?

תכירו את REMEE, מסיכת שינה גמישה ונוחה שמאפשרת לכם להיות מודעים לחלום שלכם בזמן שהוא קורה, או במונחים מקצועיים יותר – “חלום צלול” (Lucid Dream).


איך זה עובד? המסיכה מצוידת ב-6 נורות LED זעירות שפונות אל העיניים שלכם. במהלך הלילה האורות יופיעו, לפי תבניות שתוכלו לכוון בעצמכם, בבהירות שלא מספקת כדי להעיר אתכם, אבל מספקת כדי לגרום לגירוי חזותי שיכול להשפיע על החלום שלכם. בזמן החלום, כשתבחינו באורות המרצדים, תזכרו שאלו האורות של המסיכה ואתם בעצם ישנם, וכך תזכו למודעות בזמן החלום.

האם זה עובד אתם שואלים, או שזו סתם תרמית? ובכן, עדיין לא ניסיתי את המסיכה בעצמי, אבל מהיכרות די מעמיקה עם נושא החלום הצלול אני יכול להגיד לכם שהטכניקה מאוד מוכרת, ובעצמי התנסיתי בהצלחה במשהו דומה מאוד רק ללא מסכה. אין ספק שהדבר גם דורש אימון, אבל המסכה הופכת את העניין לנוח מאוד.

יוצרי הפרויקט ביקשו לגייס 35,000 דולר באמצעות קמפיין מימון בקיקסטארטר, והצליחו לגייס כמעט 600,000 בתוך חודש וחצי (!!). אם גם אתם מעוניינים להתנסות, המסכה עולה 95$ + 13 דולר משלוח לישראל.

אז תתחילו לחשוב מה הייתם עושים אם עולם החלומות היה נתון לשליטתכם.

אגב, תיאוריות שונות גורסות כי כל אדם יכול באמצעות מעט אימון להביא את עצמו למצב של חלומות צלולים ומודעות בתוך החלום. איך עושים את זה? פשוט חפשו ביוטיוב Lucid Dreaming, ותוכלו לצפות בהמון סרטונים בנושא. בחרנו סרטון אחד שמציג באמצעות אנימציה את השיטות ליצור מודעות בחלום.


פרסומאי, יזם סדרתי למגירה עם קרייבינג בלתי נשלט לחדשנות. מנהל העמוד כותרות עלובות בפייסבוק ובעל הבלוג פירורים. קליק לביקור בפייסבוק של אורי.
אורי אשכנזי

לייק לפטריה בפייסבוק