הדרך הנכונה לבחור מוסך אמין

השאלה שכל נהג תמיד ישאל לפני שהוא הולך למוסך היא האם המוסך שהוא הגיע אליו אמין. ואיך תדעו שמדובר במוסך אמין? הדרך לדעת זאת היא באמצעות מספר פרמטרים חשובים שיש לשים אליהם לב ועליהם נדבר כעת.

Credit: Freepik

1. האם המוסך מורשה?

מוסכים מורשים מפוקחים על ידי יצרני הרכב וגם מקבלים מהם הדרכות. אמינות זה חלק מערכי היסוד שלהם והם מבטיחים זאת ללקוחות שלהם. במוסך מורשה אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתקבלו את השירות הטוב ביותר והאמין ביותר שיש עליו פיקוח על ידי יצרני הרכב. כל מה שנעשה במוסך מורשה נכתב במחשבי המקום ואתם יכולים בכל זמן נתון לבקש פירוט על מה שכבר התבצע בעבר ברכב שלכם. זה מאפשר לכם לבצע מעקב טוב יותר אחר טיפולי הרכב ואחר התקלות והרכיבים שהוחלפו בו.

2. מחירון

 מוסך שמציג באופן גלוי מחירון על כל פעולה ותיקון הוא מוסך אמין. יש מוסכים בירושלים שלא יציגו כאלו מחירונים וישלפו לכם מחירים, אך אם אתם מטפלים במוסך מורשה, הכל גלוי וברור ואתם יכולים לדעת בוודאות מה העלות שתשלמו בסוף הטיפול. יותר מכך, תמיד תוכלו לבקש במרכז השירות הערכה לעלות ולהחליט האם לבצע את הטיפול או לא. מדובר בשקיפות שהיא חלק מהערכים של מוסכים אמינים.

3. הסברים על כל הפעולות

במוסכים אמינים לא מתחילים בטיפול ברכב עד שלא מסבירים לכם מה הבעיה איתו. חשוב מאוד להבין מה הייתה התקלה וממה היא מושפעת. לפעמים תקלות נובעות מסיבות פשוטות כמו חוסר מילוי מים או שמן. אלו תקלות שניתן להימנע מהן, אם המוסך מסביר לכם מה הייתה התקלה וכיצד כדאי לנהוג מעתה.

4. חשבונית המכילה מחיר לכל חלק שהוחלף

במוסכים אמינים כל חלקיק שהוחלף ברכב שלכם יהיה חלק מהחשבונית, אפילו אם מדובר בגומייה קטנה. אתם יכולים לראות כמה עולה כל שירות או רכיב כי הכל מפורט בחשבונית ללא הפתעות.

5. שירות

האם השירות שניתן לכם הוא שירות טוב? האם יש המתנה רבה בתור או שאתם נכנסים לטיפול בזמן סביר? האם קיבלו אתכם בנועם בעמדת הקבלה והסבירו לכם כמה זמן יהיה התיקון? אם עניתם כן על רוב השאלות, זה אומר שהגעתם למוסך אמין.

לסיכום, יש מספר פרמטרים שמאפשרים לכם לדעת האם מוסך הוא אמין או לא. בדקו שהפרמטרים האלו קיימים במוסך שלכם. ואם אתם רוצים ללכת על בטוח, טפלו במוסך מורשה.

לייק לפטריה בפייסבוק