צוות הכומתה האדומה – מצוד תת ימי

צלילה חופשית היא ספורט אתגרי בו הצוללים מנסים להגיע לעומקים ומרחקים גדולים בצלילה יחידה אשר תימשך זמן רב ככל הניתן. למרבה ההפתעה צלילה חופשית נחשבת בטוחה יותר מצלילה בעזרת עזרי נשימה כיוון וניתן לצלול בה לעומק רב יותר מאשר בצלילה בעזרת מכלי אוויר דחוס. הסכנה הגדולה ביותר בספורט זה היא אובדן הכרה מתחת לפני המים.

קבוצת חברים צוללים חופשיים, ביולוגים ימיים, סקיפרים ואנשי ים הנקראים 'צוות הכומתה האדומה' (Red Hat Team), החליטו לקחת את האהבה למים העמוקים ולצלילה החופשית, ולהוסיף לה פן עלילתי, בצורת סרט אקשן קצר המצולם כולו מתחת למים. זה לא הסרטון הראשון של החבורה, לאחר שלפני כשנה כבר פרסמו את סרטון המחאה "בועת נדל"ן". כאמור, החברים צוללים ללא עזרים, ומדהים לראות אותם עוצרים את נשימתם לפרקי זמן ארוכים במיוחד תוך צילומים ומאמץ פיסי רב. אגב, בירור בויקיפדיה, מעלה ששיא העולם בצלילה ממושכת ללא עזרים עומד על, היצמדו לכסאות, קרוב ל 12 דקות!

הסרטון החדש של החבורה נקרא 'המצוד' (The Hunt) והוא סוג של סרט אקשן תת ימי, המציג קטעי קרב ומרדף של שני צוללנים בקרקעית הים. הצילומים של הסרטון ארכו 5 ימים אינטנסיביים, כשש שעות ים בכל יום. המורכבות היא בתכנון, היות וקצת קשה לתקשר מתחת למים, כך שהצוללנים צריכים לדעת בדיוק מה הם אמורים לעשות. אורכו של הסרט הוא 7 וחצי דקות, מעט ארוך מידי לטעמי, אך נציג הכומתות מספר שהיו המון קטעים כל כך מוצלחים שלא רצו להשאיר אותם על רצפת חדר העריכה.

 'יואב נבו' אחד מחברי צוות הכומתה האדומה סיפר  "הסרטון מקדם את מה שאנחנו אוהבים לעשות – לצלול. לעשות סרטים כאלו זאת הדרך שלנו לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות, חלקנו צלילה חופשית וחלקנו התעסקות טכנית מורכבת מתחת למים. השאיפה היא לעלות רמה, ביצירה, באמצעים, במורכבות וכמובן בתקציב שכרגע יוצא מהארנק שלנו. השאיפות גדולות, מימון זו בעיה."

אם תהיתם מה פשר השם 'צוות הכומתה האדומה', נבו מספק הסבר גם לקושיה הזאת. "הכובע האדום הוא מחווה היסטורית לאבי הצלילה, המחקר והצילום התת ימי, ז'אק קוסטו. אנחנו חובשים את הכובע לאורך ימי הצילום ואנשים נגנבים מזה. היוזם של כל העניין הוא 'אדר מרמור', שגם ערך את הסרטון עם שיתוף פעולה של שאר חברי הצוות שלקחו חלק בכתיבה והביצוע של הפרויקט."

לייק לפטריה בפייסבוק