פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ניסוי מצמרר: הומלס מקבץ נדבות בחליפת עסקים ואז חוזר לבגדיו הרגילים

לרוב, כשאנחנו חולפים על פני הומלסים ברחוב, אנחנו בקושי מביטים להם בעיניים, ומשתדלים לחמוק מהם במהרה. לפעמים אנחנו זורקים שקל או שניים, אבל באופן כללי אנחנו כל כך מרוכזים בעצמנו ולעיתים קרובות אנחנו שוכחים לגמרי כי לא מדובר בחייזרים או אנשים נגועים, אלא בני אדם בדיוק כמונו, כאלה שנסיבות החיים גרמו להם להפוך לחסרי בית.

ג'וזף קוסטלו, מי שעומד מאחורי ערוץ היוטיוב הפופולרי Quiet Assassins העלה לפני כשבוע את הסרטון קורע הלב הבא, במסגרתו ערך ניסוי חברתי מצמרר ביחד עם חברו סנדי, בחור חסר בית שמבלה את מרבית זמנו בתחנונים לעוברי אורח בבקשה שיזרקו לו כמה סנטים לאוכל ושתיה.

במסגרת הניסוי, העניק ג'וזף לסנדי מראה חדש ומשופצר הכולל תספורת, גילוח וחליפה חדשה, שהעניקו לו מראה של איש עסקים. חמוש בלוק החדש וה"אנושי" יותר, התבקש סנדי לקבץ נדבות מהעוברים והשבים בטענה שחסר לו ממש מעט כסף לכוס קפה / נסיעה בסאבוואי / סנדביץ'. לאחר מכן, חזר סנדי לבגדיו והמראה המקורי שלו, וחזר על אותה פעולה שוב.

כפי שאתם ודאי מתארים לעצמכם, למרבית האנשים לא היתה שום בעיה לפרגן לסנדי בכמה סנטים או דולרים עבור כוס קפה כשהיה לבוש בחליפה, ותוך דקות ספורות הוא כבר אסף חופן דולרים. לעומת זאת, כשחזר למראה הרגיל, התגובות להן זכה מעוברי האורח התחלפו בהתעלמות מוחלטת ויחס משפיל כשההבדלים בין שתי הסיטואציות פשוט בלתי נתפסים.

אז נכון, זו לא הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים בניסוי כזה, אבל הצפייה בסנדי, בחור מקסים שהחיים הובילו אותו למצב הזה, פשוט נוגעת ללב ומצליחה לגרום לצופה להזדהות איתו ולחשוב קצת יותר על המצב הנוראי הזה בו נמצאים עוד מאות אלפי אנשים כמוהו. המסר של הסרטון שצבר כבר כמה מליוני צפיות הוא ברור: בפעם הבאה כשאתם נתקלים בהומלס, זכרו כי מדובר באדם בדיוק כמוכם, אם חלק קטן מאיתנו יבין זאת, העולם יהיה מקום טוב יותר. פשוט מרגש.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...