חברת התעופה הזאת הציעה לנוסעים טיסה חינם לכל מקום בעולם – בתנאי שכולם יסכימו פה אחד

לעלות לטיסה זה (כמעט בד”כ) כיף. לעלות לטיסה ולקבל על הדרך עוד כרטיס טיסה און דה האוס – זה כבר טוב מדי כדי להיות אמיתי. אבל זה אמיתי, לפחות עבור הנוסעים של טיסה 603 של חברת ג’ט בלו האמריקנית, שלקחו חלק בניסוי חברתי סלש פרסומת. וכן, ברור שיש גם קאץ’, פה זה לא אופרה ווינפרי.

בחברת התעופה רצו להוכיח שלמרות חילוקי הדעות בימים אלו ארה”ב (מערכת הבחירות הקשוחה שמתנהלת שם ושאר הוויכוחים הפנימיים) אפשר גם להתגמש עם הצד השני ולהגיע להסכמה. אז צוות של החברה עלה למטוס והציע למאה וחמישים נוסעים שעל סיפונו הצעה שקשה (וגם די מטומטם) לסרב לה: אם כל הנוסעים יגיעו להסכמה על יעד אחד לטוס אליו, כולם יקבלו לשם כרטיס חינם.

פה התחיל משא ומתן רב משתתפים. החלק הקל היה לבחור בין טיסת פנים לטיסה בינלאומית. כמו שניחשתם, להחתים דרכון זה הרבה יותר אטרקטיבי. מפה, זה הלך ונהיה יותר קשה. מבין מגוון היעדים של ג’ט בלו, הצליחו החבר’ה להסכים על שניים: קוסטה ריקה ואיי טרקס וקייקוס (איים בקאריביים, אי שם ליד הבאהמס).

אף אחד מנוסעי המטוס לא שש לוותר על היעד המועדף עליו – ובעיקר החברה בשורה 21 שלא הסכימו להתפשר בשום מחיר. אבל לאט לאט יותר ויותר אנשים נטו לכיוון קוסטה ריקה והמיעוט החליט להתיישר איתם. אחרי ההצבעה הסופית, 150 כרטיסים לקוסטה ריקה חולקו לנוסעים המבסוטים.

ומה אנחנו קיבלנו? מוסר השכל על זה שפשרה היא דבר משתלם. בעיקר אם מקבלים בסוף דברים בחינם.

לייק לפטריה בפייסבוק