במקלט החיות הזה מצאו דרך נפלאה לשמח את הכלבים שממתינים לאימוץ

בעמותת צער בעלי חיים (Humane society) הממוקמת במדינת מיזורי שבארצות הברית, מצאו דרך נהדרת לגרום מעט אושר לעשרות הכלבים המתוקים הממתינים בסבלנות בכלובים שלהם ליום בו משפחה אוהבת תבחר תאמץ אותם.

במסגרת התוכנית המיוחדת והחדשנית “חברים קוראים לכלבים” שיזמו מנהלי העמותה, מגיעים ילדים בגילאי 7 עד 15 לבקר את הכלבים בהתנדבות מלאה כמובן, מתיישבים מול הכלובים שלהם, מארחים להם חברה ומקריאים להם סיפורים, מחווה פשוטה עם השפעה רבה על עתידם של הכלבים.

הילדים, שנרשמים לפרויקט הקסום הזה דרך אתר האינטרנט של העמותה, עוברים הכשרה בת 10 שעות במסגרתה הם לומדים להכיר את שפת הגוף של הכלבים, ולהבין מתי הם עצבניים, מתמסרים, לחוצים, מתוחים או מפוחדים, היות והכלבים אותם הם פוגשים הם לרוב כאלה שפחות מסתגלים לכלבייה ודורשים תשומת לב מיוחדת. אחרי כמה שעות אימון עם השגחה, הם יכולים להגיע מתי שהם רוצים עם הוריהם ולהקריא סיפורים לכלבים.

הרעיון שעומד מאחורי התכנית הוא פשוט: מצד אחד, הילדים מאמנים את הכלבים ומכינים אותם לקראת אימוץ עתידי, מצד שני, הילדים מפתחים את האמפתיה שלהם כלפי בעלי חיים את היכולת שלהם לתקשר איתן, ועל הדרך מתרגלים ומפתחים את כישורי הקריאה שלהם

מרביתם של הכלבים שמשתתפים בתוכניות הם ביישנים ומפוחדים, ולכן נוהגים לשהות בחלק האחורי של התא. הביקורים של הילדים גורמים להם להיפתח, לחוש קרבה של בני אדם שאוהבים אותם, ועל הדרך, גורמים להם להתקרב לחזית הכלוב ולמשוך את תשומת לבם של המאמצים הפוטנציאלים שפוקדים את הכלבייה, דבר שמשפר את סיכוייהם להיות מאומצים.

אבל לא רק הכלבים הביישנים מרוויחים מהסיפור הזה. כלבים נמרצים ומלאי אנרגיה הראו גם הם סימני שיפור בהתנהגות, היות ונוכחות הילדים והקריאה שלהם מרגיעה אותם וגורמת להם להיות נינוחים ושלווים יותר.

“רצינו לסייע מעט לכלבים הביישנים והמפוחדים שלנו מבלי לכפות עליהם אינטראקציה פיזית, כדי לבחון את האפקט החיובי של קירבה כזאת עליהם” מספר מנהל התכנית ג’ו קיפקי. “עשרות ילדים כבר נרשמו לתכנית, ופשוט מדהים לראות את ההשפעה העצומה שיש להם על הכלבים”.

מוזמנים לצפות בסרטון הקצר על הפרויקט המקסים והמרגש הזה:

לייק לפטריה בפייסבוק