זהירות! פורים עלול לגרום לשואה גרעינית

בימים האחרונים עלה קמפיין חדש של מכון התקנים הישראלי (מת”י), שמטרתו להעלות את המודעות לסכנות המסתתרות מאחורי התחפושות של פורים. כמו בכל שנה, מנסים במת”י לצנן מעט את החגיגה ולהזכיר לנו שעם כל הכבוד לפורים, לצחוקים, ולאווירה המבדחת, מישהו עלול להיפגע.

מצד אחד, מכון התקנים עושה את עבודתו. תחפושות עלולות להיות דליקות, רעילות, או סתם לא בטיחותיות וכמובן חשוב שנדע את זה. מצד שני, הסכנה אורבת היום בכל מקום. בגני המשחקים, בבית,  בגן או בבית ספר, תמיד עלול לקרות משהו רע. תמיד מצחיק לראות את הדרך היצירתית והמלחיצה בה מנסים במכון התקנים להעביר לנו את מסר הבטיחות. אף אחד במת”י לא מעוניין להיות משבית שמחות, ובכל זאת הפרסומת עם הכובע של הליצן והפתיל הבוער עשויה להיות קצת מלחיצה עבור הילדים החביבים ולפעמים גם עבור הוריהם.

הקמפיין הזה חשוב, אך חשובה יותר עירנותם הכללית של ההורים בפורים או בכל יום אחר. טיפ הפטריה לפורים: נסו לא לשרוף את הילד שלכם, או לא לצייד אותו באמל”ח העשוי לגרום לבלאגן. השתדלו גם לא לכבס את ילדיכם ביחד עם התחפושת, ולא לשים על ראשו מסיכה אטומה. והטיפה הכי חשוב: ציידו את ילדיכם במשלוח מנות הוגן, אשר אינו כולל ממתקים בתפזורת, זה הדבר הכי מסוכן עבור הילד שלכם בפורים.לייק לפטריה בפייסבוק