פסיכומטרי: כל הטיפים

לפני שאתם מתחילים ללמוד למבחן הפסיכומטרי, בין אם החלטתם על תהליך פרונטלי ובין אם החלטתם ללמוד באופן עצמאי, הרי שעליכם לקחת בחשבון מספר פעולות חשובות אשר עשויות לחסוך לכם לא מעט זמן ותסכול יחד עם חלוף הזמן ולא פחות חשוב, ישפרו בצורה ניכרת את יכולות הלמידה שלכם.

על כן, במטרה לסייע לכם להתכונן כראוי לקראת מבחן פסיכומטרי, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל הטיפים החשובים שתצטרכו לדעת:

Credit: Pixabay

התרעננות מתמטית

את ההתרעננות המתמטית מומלץ לבצע תחת התייחסות למספר נושאים שונים. הראשון יהיה נושא האלגברה הבסיסית שכן, יהיה עליכם להיזכר בתכונות ובדרכי החישוב השונים של כל הסובב סביב שברים עשרוניים ושברים פשוטים, משוואות עם נעלמים ובמידה ואתם ממש מעוניינים לקחת את עצמכם לקצה, מומלץ גם להקדיש זמן לחוקי החזקות והשורשים.

כמו כן, חשוב לציין כי פרק זמן לא קטן יוקדש לנושא המתמטי במהלך תקופת הלמידה, אך מיותר לציין כי ככל שתתחילו מוקדם יותר, כך למעשה תדעו את החומר הנדרש בצורה הטוב ביותר. נושא נוסף וחשוב לא פחות יהיה גאומטריה שכן, מדובר על נושא המתלווה אל משקל רב כאשר אנו מדברים על מבחן פסיכומטרי זאת בעוד כי ההמלצה המרכזית תהיה ללמוד את תכונות המצולעים השונים לצד המשפטים הבסיסיים הקשורים לכל אחד מהם בעל פה.

תרגלו קריאה באנגלית

לאור העובדה כי פרק האנגלית מהווים חלק לא קטן ממבחן הפסיכומטרי, ניכר כי מדובר על נושא שחשוב לא להזניח ואף מומלץ לוודא כי אתם מתחילים לתרגל אותו עוד לפני תקופת הלימודים. בשונה מהתחום המילולי והכמותי, פרקי ההאנגלית בבחינת פסיכומטרי לא מתייחסים רק לחשיבה, אלא גם להבנה של משפטים מורכבים, ניתוח טקסטים, אוצר מילים וכיוצא בכך.

עבור כל אותם אנשים אשר נוטים לקרוא ספרים באגלית כדרך קבע, הרי שלא פעם יהיה מדובר על אנשים אשר חשים בשיפור משמעותי ביכולת ההבנה מתוך הקשר וכן, אנשים שמגדילים באופן שוטף ועקבי את אוצר המילים שלהם. משכך, ההמלצה שלנו תהיה לוודא כי אתם אכן מקדישים זמן לקריאה בשפה האנגלית לאחר שהחלטתם לגשת לבחינת פסיכומטרי. יחד עם האמור, זכרו כי תמיד באפשרותכם להעלות את רמת הטקסט אותו אתם קוראים במידה ואתם מרגישים שהקריאה הופכת לקלה יותר, ולהפך.

תרגלו קריאה איכותית בעברית

למרות הדעה הרווחת אשר נוטה לחשוב כי מדובר על דרך מיותרת להתכונן לבחינת הפסיכומטרי, הרי שהמציאות משדרת לנו תמונה אחרת לחלוטין. עליכם לזכור כי הפרק המילולי בבחינת הפסיכומטרי בנוי בצורה כזו שעשויה להעניק לכם יתרון משמעותי, במיוחד עבור כל אותם אנשים אשר קראו במהלך כל חייהם. זאת בעוד כי ההמלצה שלנו תהיה להקדיש חצי שעה לכל הפחות למטרת קריאה בעברית.

הרחיבו את אוצר המילים

הרוב המוחלט של התלמידים בוחר להשקיע בלימוד שוטף של אוצר מילים טרם הגעתם אל מסלול ההכשרה לפסיכומטרי. זאת בעוד כי הבעיה המרכזית היא העובדה כי הרוב המוחלט של התלמידים נוטה לשנן את המילים במטרה ללמוד אותן בעל פה, מבלי באמת להבין לעומק את המשמעותית האמיתית שלהם וכן, את ההקשרים, ההטיות וכיוצא בכך.

לסיכום, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שבעת בה תיישמו כל אחד ואחד מהם ואף תטמיעו אותם בשגרה שלכם עוד לפני שאתם מתחילים בתוכנית הלימודים המסודרת שתכננתם לפסיכומטרי , הרי שהסיכויים שלכם לקבל את הציון הנחשק בבחינת הפסיכומטרי עולים בצורה משמעותית.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק