15 טריקים פסיכולוגיים שעוזרים כמעט בכל סיטואציה וכולם צריכים להכיר אותם

יש לנו בשבילכם 15 עצות פסיכולוגיות מגניבות במיוחד. אנחנו לא יכולים להבטיח שהן יעבדו או יצליחו, אבל אם כן, יש סיכוי לא רע שהחיים שלכם בעבודה, בדייטים ובין אנשים הולכים להשתפר פלאים. ואם לא? גם לא נורא, לפחות למדנו משהו מעניין על איך ההתנהגות האנושית.

1. כשקבוצת אנשים צוחקת – כל אחד מהם יסתכל באופן אינסטינקטיבי על חבר הקבוצה שהם מרגישים (או רוצים להרגיש) הכי קרובים אליו.

2. כשאתם עושים משהו שגורם לכם להרגיש מתוחים או עצבניים – תלעסו מסטיק או שתאכלו משהו. זה משחק על חלק קדמוני במוח שלנו, שמניח שאם יש לנו אוכל אז לא נשקפת לנו סכנה.

3. אם אתם נשארים רגועים כשמישהו אחר עצבני עליכם, סביר שזה יגרום לו להתעצבן עוד יותר. מצד שני, זה יגרום לו להתבייש בעצמו, מאוחר יותר.

4. כשאתם שואלים שאלה אבל מקבלים רק תשובה חלקית, שמרו על קשר עין ואל תדברו. זה יגרום לצד השני להניח שהתשובה שלהם לא מספיק טובה והם פשוט ימשיכו לדבר.

5. ביטויים של אושר הם דרך מקובלת להרגיש משהו. אם אתם רוצים להיות שמחים, פשוט לבשו חייך רחב במיוחד.

 

6. אל תשתמשו בביטויים כמו “אני חושב” או “אני מאמין”. זה די ברור שאם אתם אומרים משהו אתם מאמינים בו. חוץ מזה, זה גם עלול להעיד על חוסר בטחון.

7. לפני ראיונות, דמיינו שאתם חברים ותיקים של המראיין. כשאתם שולטים על הדרך שבה אתם רואים את הסיטואציה, הנינוחות שלכם תהיה מדבקת.

 

8. אם תכריחו את עצמכם להיות שמחים כשאתם פוגשים מישהו, אז בפעם הבאה שהם יפגשו אתכם – הם יהיו הרבה יותר שמחים לקראתכם. אגב, זה טריק שכלבים עושים עלינו כל הזמן.

 

9. יש סבירות גדולה יותר שאנשים יסכימו לעשות טובה קטנה אחרי שהם סרבו לבקשה או שתיים גדולות יותר קודם לכן.

 

10. חלק ניכר מהתופעות הפיזיולוגיות של חרדה מופיעות גם במצבים של שמחה (נשימה כבדה, דופק מואץ וכו’). בגלל זה, אם תגדירו לעצמכם שהסיטואציה המלחיצה היא בעצם מאתגרת – הלחץ יהפוך לשמחה.

11. אם אתם עובדים מול אנשים (בעיקר בשירות לקוחות), שימו מראה מאחורי העמדה שלכם. אף אחד לא רוצה לראות את עצמו מתעצבן ומתנהג כמו אידיוט.

 

12. רוב האנשים לא יודעים להבדיל בין ידע לביטחון. אם תראו כאילו אתם יודעים מה אתם עושים, אנשים יאמינו לכם ויעריכו אתכם.

13. אם אתם נכנסים לפגישה וחוששים שתחטפו מאחד המשתתפים בה – פשוט שבו לידו. כשאתם יושבים לצדו, הוא מאבד את תחושת הביטחון שנדרשת כדי לתקוף אתכם.

 

14. בדייט ראשון, לכו למקום מרתק או מרגש. ככה הצד השני יקשר אתכם לתחושת הריגוש הזאת.

 

15. נסו להבחין בצבע העיניים של אנשים שאתם פוגשים. אנשים יחבבו אתכם יותר בזכות קשר העין הזה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק