פסטיבל תחנה מרכזית

מוזיקת ‘אינדי’ (קיצור של Independent) מייצגת את העצמאות מחברות תקליטים מסחריות. בישראל יש סצינת מוזיקת אינדי חיה ובועטת בדמות להקות והרכבים שמבחירה (או לא מבחירה) יוצרים ומשווקים את המוזיקה שלהם בצורה עצמאית, ללא תמיכה של חברות התקליטים גדולות.

הלב הפועם של סצינת מוזיקת האינדי הוא תל אביב, וספציפית דרום תל אביב. אך עם זאת, אין בעיר אף אירוע שיא שחוגג את העשייה הזו. קבוצת צעירים תל-אביביים שחיים ונושמים את סצינת המוזיקה והתרבות העצמאית הרגישה שהגיע הזמן לשנות את זה. המטרה שלהם – לקיים פסטיבל מוזיקה עירוני עצמאי בדרום תל אביב.

בואו לעזור לחלום הזה לקרות…

בראש השנה (ה-17.9) חניון האוטובסים על גג התחנה המרכזית בתל אביב יהפוך ליום אחד (11:00-23:00) למתחם פסטיבל מוזיקת אינדי, מתחת לכיפת השמיים, עם נוף מיוחד של השכונות בדרום תל אביב ויפו. בשתי הקצוות המנוגדים שלו יוצבו במות מוזיקליות שיכילו את המיטב של היצירה העצמאית בסביבה – מהיפ-הופ, דרך רוקנ’רול ועד טכנו, יופיעו כ-30 הרכבים בליינאפ צפוף.

בין המוזיקאים וההרכבים המשתתפים בפסטיבל: “קראנץ'”, “כל החתיכים אצלי”, לירון עמרם, רותם אור, “ליירז”, יהוא ירון ו”דה איינג’לסי”, עוזי רמירז, “פאנקשנטיין”, “הקולקטיב”, The Raw Men Empire”,  “אחד חלקי אחד” שיארחו את רמי הויברגר, “אלקטריק זו”, “רייסקינדר”, “סאדייל” ועוד.

החברים בפרויקט מספרים ש”בבסיס הרעיון של הפסטיבל עומדת השאיפה ליצור אירוע שיתופי ומשלב, גם את הקהל וגם את המוזיקאים. היה חשוב לנו שהאמנים המשתתפים יהיו חלק אמיתי מהאירוע, ובד בבד יקבלו שכר הוגן על עבודתם. המודל מאחורי הפסטיבל: ההרכבים המשתתפים מקבלים תשלום בסיסי וזכאים לאחוזים מרווחי הפסטיבל. כך הם מוודאים שאף אחד לא הולך הבייתה בידיים ריקות, ומכאן ההצלחה תלוייה בכולנו.

הפקת פסטיבל היא עסק יקר מאוד  על כן החברים בפרויקט מבקשים מכל מי שרוצה לתמוך כלכלית בפסטיבל ולעזור ליוזמה המדליקה הזו להיכנס ולתמוך בקמפיין גיוס הכספים שהם פתחו באתר הדסטארט  (התמיכה המינימלית בפרויקט היא 20 ש”ח).

כרטיס לאירוע עולה 90 ש”ח במכירה מוקדמת, ויעלה 110 ש”ח ביום האירוע.
כרטיסים ניתן להשיג ברחבי העיר או באתר Tixwise.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק