פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בחסות המדע: שווה לישון בעבודה

אחד הנושאים הכי יקרים וחשובים לליבי הוא השינה. רבות חקרתי בחי את התחום הזה, ואני חושב שבשלב הזה של חיי ניתן כבר להגדיר אותי מומחה לשינה, שהרי בארבע שנות לימודי האקדמאיות, תירגלתי שינה בכל מצב אפשרי, ולמדתי להבין לכמה זמן עלי להתפגר כדי לחזור למציאות בכוחות מחודשים. למרבה הפתעתי, גיליתי שהמדע קובע  כי מסקנותיי מימי המבחנים העליזים, אכן נכונות. חצי שעת שנ"צ ואני בחזרה בעניינים.

ערוץ היוטיוב asapSience, החל לפעול לפני כחודשיים, ומעלה לרשת מדי כמה ימים סרטוני סטופ מושן קצרים, המצויירים ביד חופשית, ומעניקים הסבר חביב לתופעות מדעיות שונות. הסרטון האחרון בסדרה פורסם שלשום, ועוסק בעניין שנת הצהריים, או כפי שהם מכנים אותה PowerNap, להלן, בתרגום לגמרי חופשי: שנת המחץ. הסרטון מסביר את שלבי השינה השונים, ומבהיר מהו השלב בו רצוי להתעורר משנת המחץ על מנת לזכות באנרגיות מחודשות.

אם גם אתם בסך הכל החלטתם "לעצום עיניים" ל"שעה גג" באחר צהרי היום ומצאתם את עצמכם מתעוררים באמצע הלילה כשאין לכם מושג איפה אתם, ומי כיבה את השמש, סימן שעוד לא גיליתם את סוד הקסם. שנת מחץ של חצי שעה כפי שמגלה הסרטון, היא אידיאלית ואפקטיבית, גם, או במיוחד, אם לא לגמרי נרדמים. מחקרים מראים כי בזמן הזה המח מעבד את נתוני הזיכרון שלו באופן היעיל ביותר, ובמקביל נמצא במצב רגיעה, הגורם לכל מערכות הגוף לצבור אנרגיה מחודשת. לכן, החברים בסרטון ממליצים בחום: אם אתם עייפים בעבודה, שווה לבקש מהבוס לארגן לכם מיטה במשרד, כדי שתהיו יותר יעילים. ייתכן כי תפוטרו, אבל לפחות הרווחתם סיפור מצחיק לנכדים.

הפוסט הזה עייף אתכם? נהדר! צפו בסרטון, כבו את האור וערכו בדיקה ראשונית ומקיפה של המידע החדש אותו רכשתם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...