מקרטיב לימון עד גלידת קרמל מלוח

הבגדים נדבקים לגוף והזיעה ניגרת על המצח? אתם חייבים להתקרר ומהר? אבל גם בא לכם זריקת סוכר. ביננו, אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים – קרטיב לימון או ארטיק שוקו וניל. המבוגרים מבינינו זוכרים את הרגע הזה… הביס הקר שווה את הכל. אין יותר מדי התלבטות וכל בחירה שתעשו, תקרר לכם את היום. מאז עולם הגלידות והארטיקים שינה את פניו. כמות ההיצע והמגוון של הארטיקים והגלידות עולים מעל כל דמיון. בואו ניזכר רגע באייקונים הנצחיים של הארטיקים והגלידות ואיפה הם נמצאים כיום.

הכול התחיל מהקרטיב

חם בישראל, מאז ומתמיד. בשל כך, המציאו המצאה פשוטה אך גאונה – קרטיב בטעמים, מים מוקפאים בתוספת תוספי טעם וריח. בזמנו, הטעם הפופולרי והידוע מכולם היה הלימון. כמה פופולרי? בשנות ה-70 אסרו על החנויות להעלות את מחירי הארטיקים מבלי שוועדת המחירים אישרה את שינויי המחירים. הקרטיב לימון המקורי היווה את מקור ההשראה לקרטיבים בטעמי אננס, דובדבן, קולה, ענבים ועוד רבים. כיום תוכלו לפגוש את הקרטיבים בעיקר בחוף הים. אתם כבר מכירים את המוכר והצעקה המפורסמת שלו, הוא חלק מהנוף. ואין באמת בילוי בחום היום בלי קרטיב ביד.

כשהארטיק הפך לגלידה וחוויה אישית

ההתפתחות של הקרטיב לגלידה, פתחה עולם חדש בישראל. הומצא הארטיק – גלידת וניל מלבנית עטופה בשוקולד. לפתע גלידה אישית על מקל הייתה התמכרות חדשה ומקור למשחק והנאה. פה התעורר לראשונה עניין חוויית האכילה. רבים השתעשעו בסוגיה הרותחת (או הקפואה) האם לנגוס את השוקולד ביחד עם הווניל או האם לפרק את המעטפת בנפרד ואז ליהנות מהגלידה. סוגיה שעד כה לא נענתה בתשובה חד משמעית… כך גם עם הקסטה. זוהי גלידה המורכבת מחצי וניל וחצי שוקולד העטופה בעוגייה נימוחה והדעות חלוקות בחוויית האכילה. חלק יעמדו על כך שיש להתחיל בווניל והחלק השני יתעקש על השוקולד. מה שחשוב זה שתתחילו לאכול לפני שהגלידה תימס. אל השטח נכנס עוד אייקון – טילון, סוג של גביע גלידה מובנה, שגם לגביו יש ויכוח נצחי – מה יותר טעים, הגלידה או הגביע?

כל מה שתרצו יש היום

עולם הארטיקים והקרטיבים הפך ללונה פארק משגע של טעמים, צורות ומרקמים. אם עד כה התמקדנו רק בקרח בטעמים או גלידה וציפוי, כיום תוכלו למצוא הרבה יותר מכך. החוויה היא העיקר ורשתות השיווק ויצרני המטעמים עלו על השיטה. לגרות את חוש הטעם כמה שיותר, דרך צבעוניות, חוויית אכילה וטעם. כיום יש טעמים משולבים, כמו קרטיב הרמזור המפורסם המכיל 3 טעמים ביחד. הארטיק למשל יכול לכלול סוכריות קופצות או גומי ולמבוגרים ביננו יש תוספת ממכרת של אגוזים או קרמל מלוח. ישנם מקומות שאפילו מכינים מנת גלידות בתוספות אישיות. תענוג צרוף.

הקרטיב והארטיק מלווים אותנו לאורך השנים בישראל. ככל שאנחנו גדלים כך גם אנחנו זוכים להנות ממגוון מתפתח ומשובח של ארטיקים וקרטיבים. אז קדימה, האוטו גלידה מחכה לכם!

לייק לפטריה בפייסבוק