פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לגור קרוב להורים וליהנות מכל היתרונות

הרבה “ילדים” שכבר נישאו והקימו משפחה ועומדים בפני רכישת דירה, שמים בראש מערכת השיקולים שלהם את המגורים קרוב להורים. הקרבה להורים הופכת לשיקול משמעותי בעיקר אצל משפחות צעירות, אך מדובר בתופעה כלל ישראלית אשר מאפיינת את האופי הקהילתי של החברה בישראל. אז מה היתרונות של מגורים ליד ההורים? על כך בכתבה הבאה.

היתרונות עבור הצעירים – סיוע בטיפול בילדים וחיי קהילה

היתרון המשמעותי עבור זוגות צעירים אשר גרים בקרבת ההורים הוא כמובן היכולת של ההורים לסייע בטיפול בילדים. הורים צעירים רבים מחזיקים בקריירות תובעניות אשר מאלצות אותם לשהות שעות רבות במקום העבודה ובכך מקשות עליהם לבצע משימות שונות הקשורות בילדים כמו הוצאה מהגן ובית הספר, הסעות לחוגים, הכנת אוכל וסיוע בשיעורי בית. בנוסף, הורה אשר עובד שעות ארוכות ורואה את הילדים רק לזמן קצר בכל יום יקדיש את מירב הזמן לביצוע המשימות האלו ופחות ייהנה מזמן איכות לפעילות פנאי משותפת עם הילדים. משפחות אשר גרות קרוב להורים יכולות לנצל את הקרבה של סבא וסבתא (אשר לרוב בשלב הזה בחייהם כבר בפנסיה או בעבודה פחות תובענית) על מנת לסייע במשימות הטיפול בילדים. בנוסף, כאשר מדובר במצב בו כמה מהילדים גרים קרוב להורים נוצרת ממש קהילה משפחתית אשר משמשת כשרת ביטחון עבור כל הצדדים. במקרים רבים הדבר לא מתאפשר ביישובים ותיקים אך מעבר יחד עם ההורים לפרויקטים חדשים כמו פרויקטים בחריש יכול לאפשר יצירה של קהילה וכן שדרוג של רמת החיים עבור ההורים.

היתרונות עבור המבוגרים – הפגת בדידות וסיוע בצרכים

רבים נוטים לחשוב על מגורים ליד ההורים כצעד אשר משרת בעיקר את הצרכים של ההורים הצעירים אשר זקוקים לגורם נוסף שיעזור בטיפול בילדים. עם זאת, מגורים כאלו מספקים גם לא מעט יתרונות עבור ההורים. הקרבה לילדים מאפשרת להורים מבוגרים להנות מחברה צעירה ולהפיג את הבדידות אשר הופכת לנפוצה יותר ויותר בגיל השלישי. מדובר ביתרון משמעותי שכן בגילאים אלו לבדידות ולמחסור בקשרים אנושיים יכולה להיות השפעה בריאותית שלילית. בנוסף, לאחר זמן מה בו הנכדים כבר גדולים יותר, ההורים יכולים להתפנות ולעזור לסבא וסבתא בצרכים שונים כמו טיפולים רפואיים או אפילו קניות.

מגורים ליד ההורים – ממה חשוב להיזהר?

אמנם מדובר בסידור אשר מספק יתרונות לשני הצדדים ולכן לא מעט ישראלים בוחרים בו, אך צריך לזכור שלמגורים ליד ההורים יכולים להיות גם חסרונות. בלא מעט מקרים, כאשר הקשר עם ההורים הוא מאוד ביקורתי ולא חיובי המגורים ליד ההורים יכולים בעיקר להוסיף מתיחות וקושי לא רצויים. לכן, כאשר חושבים לבחור במגורים ליד ההורים, חשוב לוודא שכל צד מכיר בצרכים של הצד השני ומודע לגבולות של מערכת היחסים. ההורים המבוגרים יכולים לסייע מאוד בגידול הילדים אך העברת ביקורת תדירה על חיי הילדים וחינוכם תוביל רק למתחים מיותרים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...