פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

טיח – קבלו את כל החומר

זוכרים ששיחקנו עם אבנים בבוץ ובנינו באמצעותו בניינים וארמונות? להמצאה המופלאה של אז יש הגדרה שכולנו מכירים – טיח. בין הסוגים השונים והשימושים הרבים הטיח הוא עדיין הבסיס בכל בנייה מודרנית ומרכיב חשוב בתהליך הגמר של מבנה. הגיע הזמן להעמיק, להכיר את סוגי הטיח השונים, המטרות השונות לו הוא נועד ואת דרכי היישום שלו בבניה.

אז מה זה בעצם טיח?

אנחנו מכירים מושגים כמו טיח אמריקאי, בידוד, מערבל… אבל מה זה בעצם? טיח הוא כיסוי חיצוני או פנימי על הקירות בבניה או בתקרות הבניינים. לאורך הזמן, הטיח העתיק מהבוץ עבר שדרוג בתוספת של מחזקים מן הטבע לשימור החומר, עד שהגיע לטיח של היום. הטיח המודרני הוא מלט המורכב מחומר מליטה ומאגרגט דק. את החומרים מכניסים למערבל, במינון המתאים לסוג הטיח איתו רוצים לעבוד. המערבל חייב להמשיך לעבוד על מנת לשמור על הטיח מוכן לעבודה. בזמן העבודה הוא גמיש ולח. אומנם זמן הייבוש איטי, אך העבודה איתו קצרה.

מטרותיו של הטיח

הטיח הוא הדבק של הבנייה כולה. ישנן שתי מטרות מרכזיות בהן יש שימוש כיום בטיח. הראשונה היא הבידוד. זוהי בעצם שכבת טיח עבה בין הקיר החיצוני לפנימי, המהווה בידוד אקוסטי ובידוד מחום או קור. זהו שימוש שאנו שומעים עליו רבות ומצוי בהרבה בתים. אומנם הטיח הוא לא חומר מבודד בהווייתו, אך באמצעות השכבה העבה לוכד מולקולות אוויר שמבצעות בידוד באופן טבעי. המטרה השנייה היא איטום. הטיח יוצר שכבה בלתי ניתנת לחדירה של נוזלים, מים ועוד. האיטום עובד בעיקר מחלל הפנים לחוץ ומטפל גם באיטום של חורים או חריצים.

מושגים ששווה להכיר

אז אחרי שהבנו מה זה טיח ולאיזה מטרות הוא משמש, נעשה הפרדה בין טיח החוץ לפנים. טיח החוץ הוא זה שבשימוש בקיר החיצוני של הבנייה ומטרתו בעיקר להגן מפגעי מזג אוויר. טיח פנים מבודד בין הקיר הפנימי לחיצוני וגם נותן לקירות חלל הפנים מראה ישר, אחיד וחלק הנותן בסיס לשכבת צבע ראשונה. לאחר שהבנו את זה, אפשר להתקדם למושגי הטיח, שישפכו לכם עוד אור על הסוגים השונים. למשל, טיח ממדים. זה אכן בדיוק כמו שזה נשמע, טיח מיוחד לחדרי ממד, ככה שאם השיפוץ הבא שלכם כולל את החדר הזה, תדען  בדיוק באיזה טיח להשתמש. או למשל, טיח בגר. זוהי תערובת שניתנת לקנייה בחנות לחומרי בניין. היא מגיעה יבשה ובתרכובת קבועה ומעודנת, המיועדת ליצירת שכבה סופית. כמובן שיש רמות של טיח בגר, על כן יש לבדוק לפני הרכישה. ממש קלי קלות.

לפני השיפוץ הבא שלכם, תזכרו שהבסיס לכל בנייה הוא הטיח, החיבור. עכשיו כשיש לכם את הבסיס, הטיח, אתם יכולים להיות בטוחים ולצאת לדרך.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...