פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זמין בלי מזומן – שלושה אמצעי תשלום ברגע

מזמן שכחנו מהימים בהם אפשר היה לשלם רק במזומן, צ'קים או אשראי. כיום עומדים לרשותנו מגוון אמצעי תשלום זמינים אשר מאפשרים תשלום מהיר, מהימן ובלי מזומן. אז מהן אפשרויות התשלום אשר זמינות לרשותנו בשנת 2021? על כך בכתבה הבאה.

ארנק דיגיטלי

אחד מאמצעי התשלום המודרניים אשר נכנסו לשימוש נרחב בשנים האחרונות הוא אמצעים בשם ארנק דיגיטלי. מדובר בעצם באפליקציה המותקנת על גבי הטלפון ומאפשרת תשלומים הן עבור רכישות וירטואליות והן עבור רכישות פיזיות. מלבד הטכנולוגיה המאפשרת את הקישור בין המידע על הטלפון למכשיר הסליקה בחנות, ארנק דיגיטלי הוא גם פלטפורמה המאפשרת שמירה על הביטחון של הרוכש. אם כאשר אנחנו רוכשים באמצעות כרטיס אשראי עלינו להזין פרטים רבים או להעביר את כרטיס האשראי למוכר אשר עלול להשתמש באמצעים זדוניים על מנת לגנוב את פרטינו, באמצעות ארנק דיגיטלי הפרטים שלנו נשמרים מוגנים. הטכנולוגיה עליה מבוסס הארנק הדיגיטלי יוצרת הפרדה בין המידע האישי אשר מאומת באופן וירטואלי מול חברת הסליקה ובין המידע על הכסף עצמו אשר עובר למוכר לאחר מכן. השימוש בארנק דיגיטלי דורש טלפון חכם אשר תומך בטכנולוגיה זו וכן ספק שירות מבין הספקים המוצעים. כמו כן, נדרש גם שהחנות בה אתם רוכשים תתמוך בתשלום כזה אך היום מדובר בשירות אשר התמיכה בו הופכת לנפוצה יותר ויותר.

אפליקציית תשלומים

אפליקציית תשלומים היא גם אמצעי תשלום מודרני וחכם המבוסס על אפליקציה המותקנת בסמארטפון. עם זאת, קיימים שני מאפיינים עיקריים המבדילים את אפליקציית התשלומים מהארנק הדיגיטלי. ראשית, לרוב ארנק דיגיטלי יאפשר הפקדה של כסף אליו ממקורות שונים בניגוד לאפליקציית תשלומים אשר תהיה מקושרת לחשבון הבנק או לכרטיס האשראי של המשתמש. בנוסף, אפליקציית תשלומים אינה כוללת את האפשרות לשלם באמצעות הטלפון באופן פיזי בחנויות או מסעדות. עם זאת, היא מאפשרת לרוכש להעביר כספים במהירות ובקלות לאנשים פרטיים אחרים ללא צורך בהחלפת פרטים אישיים כמו פרטי חשבון בנק אלא מספר טלפון בלבד.

כרטיסי אשראי

האמצעי הוותיק ביותר והנפוץ ביותר הוא עדיין אמצעי אשר ממשיך להתקדם טכנולוגית. אם בעבר כרטיסי האשראי היו מבוססים על פס מגנטי אשר נשחק לאורך השימוש, היה דורש העברה של הכרטיס בין ידיים ו״גיהוץ״ חוזר של הכרטיס במסופים שונים, היום מרבית כרטיסי האשראי כבר מבוססים על טכנולוגיה מתקדמת יותר. טכנולוגיה של כרטיסי אשראי ללא מגע מאפשרת העברה של הכספים באמצעות טכנולוגיית NFC ובכך נחסך מהמשתמשים לא מעט מהסרבול אשר היה כרוך בתשלום באמצעות כרטיסי אשראי. תשלום באמצעות כרטיס אשראי ללא מגע הוא בעצם סוג של שלב ביניים בין כרטיסי האשראי הישנים לבין הארנקים הדיגיטליים אשר צפויים להחליף אותם בשנים הקרובות שכן על אף צמצום המגע טכנולוגיית ה-NFC אינה מאפשרת תשלום מאובטח כמו ארנק דיגיטלי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...