פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

קמפיין נפלא: מרוץ הציוצים של פולקסווגן פולו (וידאו)

אחת המכוניות הפופולאריות והמבוקשות ביותר בקרב צעירים באירופה, היא ה’פולו’ של פולקסווגן. ‘פולו’ נחשבת למכונית פופולארית במיוחד, עקב היותה קטנה קומפקטית וסקסית ובמחיר יחסית סביר. גם בישראל, על אף המחיר הלא ממש זול, ניתן להיתקל בכמויות נכבדות של הדגם הזה בכבישים.

אולם, למרות הפופולאריות הרבה שלה, קברניטי החברה שמו לב לכך שהיא כמעט אינה מאוזכרת ברשתות החברתיות בכלל ובטוויטר בפרט. במחלקת המדיה החברתית של פולקסווגן החליטו שהמצב לא יכול להימשך, וביקשו, לפחות ליום אחד, להפוך לשיחת היום בטוייטר. לאחר מחשבה מרובה, הצליחו להגות בפולקסווגן רעיון מבריק, שהפך בהמשך לאחד הקמפיינים המוצלחים בהיסטוריה של טוייטר, ו לקייס סטאדי שמוצג על ידי טוויטר.

בחברה ביקשו ליצור האש-טאג ייחודי ויצירתי, וכמו כן נושא שיחה שימשוך את הגולשים. כך נוצר מרוץ הציוצים הראשון בטוויטר. בחברה יצרו את התגית polowers#, ובאמצעות מיניסייט נחמד, החלו את מירוץ הציוצים. כל ציוץ שתויג תחת Polowers, התמקם בצורה גרפית מאחורי מכונית הפולו הנוסעת, ובחברה הכריזו שברגע שמכונית הפולו תעצור, הציוץ שיופיע ראשון מאחורי המכונית, יזכה את בעליו במכונית פולו חדשה.

בשמך שמונה שעות בהן התקיים במירוץ, נרשמו למעלה ממאה וחמישים אלף ציוצים, בממוצע של 5 ציוצים לשנייה. בנוסף הפכה התגית polowers לנושא השיחה הכי חם באותו יום בטוויטר, כשהצליחה לעקוף בסיבוב אפילו את נושא השיחה הפופולארי ביותר, ג’סטין ביבר. גם אתר החברה זכה לעשרות אלפי כניסות, ששברו את שיא הכניסות לאתר, ובסופו של יום, כ-10 אחוזים מפעילות הגולשים בספרד בטוויטר באותו יום, עסקה בפעילות של פולקסווגן.

הסרטון מסכם בצורה נחמדה את המהלך המבריק של פולו, שהצליחה ביום אחד, להפוך למפלצת מדיה חברתית, ולרתום אליה עשרות אלפי גולשים. מעולה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...