איך נראים פוליטיקאים ישראלים מוכרים כשהם לועסים מסטיק בסדרת גיפים מצחיקה

אומרים שהצורה בה אנחנו לועסים מסטיק יכולה להעיד הרבה על האופי שלנו. רבים נוטים לחשוב שלעיסת מסטיק משאירה רושם רע על הסביבה, אבל ניסוי מסקרן שבוצע לאחרונה הגיע דווקא למסקנה הפוכה: אנשים שלועסים מסטיק נחשבים לאמינים יותר, ולבעלי ביטחון עצמי ויכולות מנהיגות חזקים יותר. אולם, האם המסקנה הזו תקפה גם כאשר משלבים בין לעיסת מסטיק לדמויות מעוררות מחלוקת כמו הפוליטיקאים הישראלים המושמצים?

צח כהן, מאייר ואנימטור ישראלי מוכשר בן 32, יצר לאחרונה עמוד פייסבוק חדש בשם “פוליטיקאים ישראלים לועסים מסטיקים”, במסגרתו הוא יוצר איורים מונפשים (גיפים) משעשעים, באמצעותם הוא מנסה לדמיין איך היו נראים כמה מהפוליטיקאים הישראלים מוכרים, אם הם היו לועסים מסטיק, בהתאם לתכונות האופי ושפת הגוף שלהם. בין הפוליטיקאים הלועסים ניתן למצוא את איבט ליברמן, אורן חזק, בנימין נתניהו, בוז’י הרצוג, שמעון פרס ועוד רבים אחרים.

“כחלק מעבודתי כאנימטור ומאייר, יש לי הרבה עניין בשפת גוף, מימיקה וכדומה” מספר כהן לאתר הפטריה. “אבל בסדרת הגיפים שיצרתי הרשתי לעצמי להעניק פרשנות רעיונית וקונספטואלית יותר לדמויות הללו שכולנו מכירים, ולהוסיף להם ג’סטות ומאפיינים נוספים שמספרים איזשהו סיפור על אותה דמות ומתייחסים לדברים שהיא אמרה או עשתה”.

אורן חזן

אורן חזן

כפי שתוכלו לראות, מעבר להיותם מצחיקים ומשעשעים, הגיפים שיוצר צח, באמצעות השימוש בלעיסת מסטיק, מצליחים ללכוד בצורה נהדרת את אותם מאפיינים וסטיגמות שדבקו בכל אחד מהפוליטיקאים המוצגים כאן, ואת תכונות האופי שלהם שכאילו פורצות החוצה מבעד לאיורים המונפשים.

“המסטיק הוא מעין ראי לאישיות, אבל אני חושב שבאופן כללי, כחומר, אפשר למצוא בו הרבה מאוד אנלוגיות למצב החברה והזירה הפוליטית בארץ. בנוסף, מדובר במשהו מחזורי שאינו נגמר, וזה בסיס נהדר ללופים, שמהווים אחד מכלי העבודה העיקריים שלי”. מספר צח ומסכם את העניין עם משפט מנצח:  “ואפרופו כלי עבודה, כמובן שפוליטיקאים עובדים קודם כל עם הפה, או במקרים רבים, רק עם הפה”.

הנה כל הגיפים לפניכם, ואם אהבתם, אל תשכחו לבקר גם בעמוד הפייסבוק (לינק בסוף הפוסט).

אהוד אולמרט

אהוד אולמרט

איבט ליברמן

איבט ליברמן

אריה דרעי

אריה דרעי

בנימין נתניהו

בנימין נתניהו

יאיר לפיד

יאיר לפיד

יובל שטייניץ

יובל שטייניץ

יצחק בוז’י הרצוג

יצחק בוז'י הרצוג

מירי רגב

מירי רגב

נפתלי בנט

נפתלי בנט

ענת ברקו

ענת ברקו

שמעון פרס
שמעון פרסם

קליק כאן לביקור בעמוד הפייסבוק המתעדכן “פוליטיקאים לועסקים מסטיקים”, כדי לצפות בגיפים נוספים

קליק כאן לביקור בעמוד הפייסבוק של צח כהן

לייק לפטריה בפייסבוק