איך אתם יכולים להציל הקוטב הצפוני ?

פרסומת חדשה, חזקה וקודרת מפגישה אותנו עם דובת קוטב ענקית ומדהימה שיוצאת לטיול ברחובות לונדון. הדובה המבולבלת לא נמצאת בסביבה אליה היא רגילה, מחפשת אוכל בפחי אשפה וביוב, מנסה לאכול דג פלסטיק, ומסוחררת מפלטי אגזוז של רכבים.

מדובר בקמפיין חדש של גרינפיס הקורא לגולשים ברחבי העולם למנוע את קידוחי הנפט בקוטב הצפוני. אותם קידוחים של יצרניות אנרגיה מלוכלכת, שגרמו להמסת הקוטב הצפוני מלכתחילה, רוצות עכשיו להפיק רווחים מן הקרח ההולך ונעלם. הן רוצות לפתוח חזית נפט חדשה כדי לממש פוטנציאל של 90 מיליארד חביות. עבורן מדובר בהון עתק, אך עבור העולם, הנפט שיופק שם יספיק לשלוש שנים בלבד. ההתמודדות עם דליפות נפט במים הקפואים כמעט בלתי אפשרית וטעויות בלתי נמנעות יערערו לחלוטין את סביבת הקוטב השברירית. כדי לקדוח בקוטב הצפוני, חברות הנפט יצטרכו לגרור קרחונים כדי לפנות את הדרך לאסדות הקידוח ולהשתמש בצינורי ענק עם מים חמים להמסת קרח צף. דליפת נפט הרת אסון היא רק עניין של זמן.

 

הדובה המסכנה בסרטון, קורסת ובסופו של דבר גוועת בתנאים שנכפו עליה. כפי שמוסיפים באתר גרינפיס: “היא אינה יכולה להתמודד ולחיות בסביבה שאינה רגילה ומותאמת אליה. במידה ויבצעו קידוחים בסביבת המחיה שלה בקוטב הצפוני,  היא תאלץ לעבור לסביבה אחרת,  בה סיכויי ההישרדות שלה נמוכים.  חשוב להדגיש כי ההרס שייגרם הוא לא רק לבני האדם, לדובי הקוטב, ללווייתנים הארקטיים, לסוסי הים ולמינים אחרים שחיים שם – אלא לכולנו. הקרח שעל גג העולם מחזיר חלק משמעותי מחום השמש לחלל ושומר על קרירות כדור הארץ. הוא היסוד למערכות מזג האוויר שבהן כולנו תלויים לגידול מזוננו. להגן על הקרח זה להגן על כולנו”.

הקול שמלווה אותנו בצפייה בפרסומת הוא קולו של ג’וד לאו,  תומך נלהב של גרינפיס שהיה מוכן להירתם למלחמה נגד החזירים הקפיטליסטיים שרוצים להרוס את הקוטב הצפוני. מוזיקת הרקע מוסיפה ניגודיות קודרת לסרטון, השיר ‘everything in it’s right place’ מאלבום המופת KID A של רדיוהד ( חלקכם יזכרו אותו מהסרט ‘ונילה סקיי’), מדגיש כי לא הכל נמצא במקומו הנכון כאשר צופים בדובה המסכנה שנופלת ומתה בסיום הסרטון.

אתה יכול להציל את הקוטב !!!

יחד יש לנו כוח חזק יותר מכל צבא של מדינה ומכל תקציב של תאגיד. הדאגה המשותפת שלנו לכדור הארץ שנשאיר לילדינו אחרינו עולה על כל הגבולות שמפרידים בינינו והופכת אותנו – יחד – לכוח החזק ביותר שקיים היום.

גרינפיס קוראים לכם להיכנס לעמוד הקמפיין שלהם ולחתום על עצומה להצלת הקוטב הצפוני, לוקחים את השם שלך – ואת שמם של עוד מיליוני אנשים – אל הקוטב הצפוני יחד עם ‘דגל למען העתיד’, שיעוצב בידי בני הנוער של העולם. הוא יראה שהחזון המשותף שלנו לכדור ארץ ירוק ובריא, כדור ארץ של שלום, תלוי בהגנה של כולנו על הקוטב הצפוני.

אך הדגל אינו אלא סמל. הקולות שלכם יוצגו לכל מנהיג פוליטי בעולם כדי לשאול אותו מה עמדתו בנושא הקוטב הארקטי. יצרפו חתימה לחתימה, וכאשר התנועה תצבור תאוצה הם מתכוונים לפנות אל האו”ם לתבוע הסדר כלל-עולמי להגנה על הקוטב הצפוני.

אתם מוזמנים להצטרף לרשימה ההולכת וטופחת מרגע לרגע,   נכון לרגע זה כבר נרשמו יותר מ 600,000 אנשים,  היעד שגרינפיס הציבו לעצמם לקמפיין הוא מיליון הרשמות למען הקוטב,  כאשר יגיעו ליעד של מיליון,  יונף ה’דגל למען העתיד’ בקוטב הצפוני.

אני כבר הצטרפתי –  מה איתכם ?

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק