כשכולם שונאים את הפרזנטור – כנראה שצריך להרוג אותו

כבר כמה שנים שהפרזנטור של חברת הביטוח הבריטית go compare הוא דמות פיקטיבית של טנור שמנמן בעל השפם המגוחך ‘ג’יו קאמפריו’, הפרסומות של החברה אף פעם לא היו מתוחכמות,  רובן ככולן הפגישו את הצופים עם זוג אנשים רנדומליים שבדיוק התחילו שיחה על ביטוח, כשלפתע מופיע מולם הטנור במצב רוח מרומם ומעצבן ולא מפסיק לשיר שוב ושוב ושוב ‘לכו להשוות‘ ( go compare),  דבר שהמאיס את הדמות שלו על הצופים,  שבחרו בטנור לפרזנטור הכי מעצבן בפרסומות הטלויזיה באנגליה.

במקום להיפטר מהטנור ולחפש פרזנטור חדש, go compare החליטו לתעל את העצבים של הצופים לפרסומת חדשה, בה שדרנית BBC ספורט ‘סו ברקר’ מחסלת את השמנמן באמצעות מטולמוגזם מדי וצהוב מדי. לצערם הרב של מנהלי הקמפיין,  הפרסומת יצרה באז שלילי מצופים שראו במהלך כמו הוצאה להורג של הטנור, לפתע הדמות המעצבנת הפכה לקורבן של מה שנראה כמו פעילות טרור.  התזמון יציאת הפרסומת היה גרוע במיוחד, כמה ימים לפני השקת הפרסומת, הממשל הבריטי פרסם תכניות למניעת פעולות טרור לקראת המשחקים האולימפיים.


הקמפיין החדש של החברה לא נגמר בפרסומת השערורייתית, במקביל הם תלו מודעות ענק שבמבט ראשון נראה שעשו עליו גריפיטי,  במודעה מחקו את המילה compare וריססו בספריי“קפוץ מצוק” לדמותו המרוססת, עם חץ בראש, של הטנור. מהלך שעורר את חמתם של עמותות וארגונים העוזרים לנוער במצוקה, בכך שהקמפיין גורם לנושא חמור שכזה להיות טריוויאלי.
שתי פרסומות עבר של הטנור המשופם – זהירות מעצבן במיוחד!

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק