פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יוזמה מבורכת בפייסבוק: יום ללא איבנטים

הפייסבוק הפך למכונה שיווקית משומנת היטב, עד כדי כך שכל הפיד שלנו מתמלא בתוכן מסחרי (ממומן או אורגני) והגיע גם להזמנה לאירועים שונים ואחרים.

קטגוריית האיבנטים שלי תמיד מפוצצת אירועים לא קשורים כמו הופעות של להקות שבחיים לא שמעתי עליהן, ימי הולדת של אנשים שאני ממש לא מכירה, מסיבות (גייז בעיקר, נראה לי שמישהו פספס קצת את קהל היעד?), והשקות של ספרים ומוצרים. פעם אפילו קיבלתי הזמנה לחתונה דרך הפייסבוק במקום הזמנה פיזית בדואר, אבל אלו היו הימים של התום והרוגע, האהבה והשלום, הסקס סמים וטל מוסרי (בשנת 2008).

אז לא יודעת מה אתכם, אבל לי נמאס מיח"צ בשקל וחצי על הקיר שלי, לי נמאס להיות מוזמנת לאיבנטים חסרי טעם וריח, ולקרוא פוסטים כמו "מישהו נוסע מבאר שבע?" "אני יוצאת מתל אביב אבל אתם צריכים להשתתף בדלק" או "יהיו חתיכים???".

לכן יזם דורי אדר את "יום ללא איבנטים". איבנט המכריז על השתקת איבנטים ביום שבת, ה14.7. את היוזמה הקים דורי אחרי שכתב פוסט ביקורתי על מה הלך הרוחות לאחרונה בפייסבוק בבלוג שלו, ואני חייבת לציין שאני מסכימה איתו במאת האחוזים.

הרעיון של האיבנט הוא שאף אחד לא יכתוב על הקיר שלו, ישתיק נוטיפיקציות מעצבנות, ואני מקווה שיעביר את המסר הלאה לכל מחלקות השיווק אונליין בכל חברה, ארגון או מלכ"ר בעולם. מנהיג המחאה מוסר בפנייה אישית לכל האומה הפייסבוקית "הגיע הזמן לחשוב על דרכים יותר יצירתיות לשווק איבנטים בפייסבוק, ויפה שעה אחת קודם".

ואני קוראת לכולם: הפיצו את הבשורה! הצטרפו למלחמה בספאם! כנסו לאיבנט ואשרו הגעה, הזמינו את כל החברים שלכם, ותעזרו לכולנו ליהנות מפייסבוק נקי יותר. אני הדס ימיני, קוראת לכולכם להפסיק להספים אותי, כי זבל מי שמלכלך.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...