מצחיק או מביך: מויישה, אל תהיה כזה אופניק

עידו רוזנבלום ומויישה אופניק נכנסים לתוך פח אשפה. גם לכם זה נשמע כמו התחלה של בדיחה לא מוצלחת? זה לא רק נשמע ככה, זו באמת בדיחה לא ממש מוצלחת, בעטיפה של תשדיר שירות של פיקוד העורף.

כולנו מפחדים פחד מוות מרעידת אדמה, שהיא כידוע האיום הכי מוחשי כיום על מדינת ישראל. אני באופן אישי מסתובב כבר שנים עם משקוף מעל הראש למקרה שהשמים יפלו עלי, או בניין יתמוטט לידי, או סתם ציפור עוברת אורח תחליט שאני נראה מלמעלה כמו שירותים ציבוריים. האומה כאמור, נמצאת בחשש מתמיד, ולעזרתה נחלץ לא אחר מאשר מר מונית, עידו רוזנבלום.

בגדול, מדובר בפרסומת של 47 שניות, שכל מטרתה היא לומר לנו משפט אחד. יש רעידת אדמה? צאו למרחב הפתוח. אמנם, הסרטון נפתחת בצורה משעשעת, כשמוישה אופניק הידוע לשימצה מריץ כמה דאחקות על רוזנבלום. אולם, כל הפרסומת משדרת סטיה מהנושא, חוסר רצינות וחוסר אמינות מוחלט. עידו רוזנבלום כפרזנטור של פיקוד העורף? אתם צוחקים עלי. האיש שמייצג את ההיפך ממיינסטרים, מתובל בסטלנות ואדישות, עומד מולינו על המסך, לבוש בבגדי פיקוד העורף עם כומתה כתומה ועובר מבית לבית כדי להזהיר את האומה כי ברעידת אדמה יש לברוח לרחוב.

בחלק האחרון של הפרסומת, מורגש כי אפילו רוזנבלום עצמו מזלזל בטקסט המטופש שנלץ להגיד ומשחק אותו באובר אקטינג מופגן, שהוא כאילו הפוך על הפוך, אבל בפועל, סתם הפוך. אין לי דבר נגד רוזנבלום, ואני מעריץ גדול של אופניק, אבל במקרה הזה, סתם חיייל או חיילת אלמוניים היו הופכים את הפרסומת למצחיקה יותר, ומשאירים את הבמה לטאלנט האמיתי על המסך, מוישה אופניק. אה וכמובן, את הכסף שבזבז פיקוד העורף, עדיף להשקיע בחיזוק מבנים ולא במשק הבית של עידו ויונית. כולנו יודעים לברוח גם בלי שיגידו לנו לעשות את זה.

מקאן אריקסון, 2012


לייק לפטריה בפייסבוק