מתי בעיות אינסטלציה דורשות ביובית, ומתי אינסטלטור?

אינסטלטור VS ביובית; מתי צריך את מי? האם ביובית מטפלת בבעיות שאינסטלטור לא יכול לטפל בהן? – קראו כאן.

אם אתם מתלבטים בין אינסטלטור לבין הזמנת ביובית, אולי קודם כל צריך להבהיר את ההבדלים בין 2 הקריאות האלו. מצד אחד, אינסטלטור יכול להיות שימושי בכל מה שקשור לתיקוני נזילות מים, איתור נזילות מים, תיקונים בצנרת, התקנת כלים סניטריים ועוד. מצד שני, ביובית יכולה להיות שמישה במיוחד עבור המקרים הבאים:

  • שאיבת בורות שומן וספיגה, כמו גם ניקוי קווי ביוב.
  • שאיבת הצפות מים בחללים מרחביים וציבוריים.
  • שאיבת הצפות בחניונים ע”י ביובית נמוכה.
  • פתיחת סתימות ביוב מורכבות כמו סתימות שורשים או עצמים זרים.
  • פינוי שפכים באמצעות ביובית, תיקון שוחת ביוב ועוד.
Credit: Freepik

פתיחת סתימת שורשים בביוב – מי מבצע אותה?

פתיחת סתימת שורשים בביוב הינה בעיה נפוצה בבתים פרטיים עם חצרות, אבל ישנם גם בניינים ישנים אשר ממוקמים בקרבת עצים שגורמים לכך.

אם מדובר על סתימת שורשים קטנה, חלק מהשרברבים יהיו מסוגלים לטפל בכך ללא בעיה מיוחדת. אבל, חשוב להבין שיש סיבה לכך שנוצרת סתימת שורשים בביוב, והסיבה היא בד”כ צינורות סדוקים המאפשרים את חדירת השורשים של העצים.

על מנת להבין את חומרת הבעיה, ביובית תוכל לצלם את כל קו הביוב שלכם לאורכו ולרוחבו, וכך תגלה את מידת החומרה של הסתימה.

כמה עולה ביובית וכמה עולה אינסטלטור?

מחירי אינסטלטור לטיפול בבעיות אינסטלציה יכולים לנוע בין טווחים של מאות שקלים בודדים ומעלה, תלוי בסוג הבעיה. מצד שני, מחירי ביובית יכולים לנוע בין מאות שקלים לבין אלפי שקלים.

כמו כן, חשוב לציין שבמקרים רבים ישנן עלויות נלוות להזמנת ביובית. למשל, כאשר יש צורך בשאיבת הצפות או שפכים, חשוב לקחת בחשבון את העלות של פינוי השפכים לקווי ביוב עירוניים.

מצד שני, גם בהזמנת שרברבים עשויות להיות עלויות נלוות, כמו למשל עלות פירוק מרצפות במקרה שיש צורך בכך כדי להגיע לצנרת המבנה.

לסיכום, איך נדע אם צריך ביובית או אינסטלטור?

לסיכומו של דבר, נוכל לציין שעבודות אינסטלציה קטנות עד בינוניות בדרך כלל יצריכו אינסטלטור בלבד. זאת, בעוד כי עבודות אינסטלציה מורכבות עשויות להצריך שירותי ביובית מקצועיים.

לכן, לפני שאתם מזמינים את האחד או האחר, חשוב שתבינו את מהות הבעיה שאתם מתמודדים איתה. כדי לקבל תמונה ברורה יותר, מומלץ לקבל מספר הערכות מאנשי מקצוע שונים.

אם אתם מעוניינים לקבל מספר הערכות, עשו זאת תוך כדי שאתם מקבלים מספר הצעות מחירים. במילים אחרות, השוואת מחירים בין אינסטלטורים או לחילופין, השוואת מחירים בין שירותי ביובית.

באופן הפעולה הזה, תוכלו למצוא את אנשי המקצוע המתאימים לכם ביותר. טיפ אחרון מאיתנו, הקפידו לקבל לפחות 3 הצעות מחירים נפרדות.

לייק לפטריה בפייסבוק