איך נשדרג את חוויית ה-unboxing ללקוחות שלנו?

הצרכנים של היום לא מזדרזים לזרוק את האריזות, אלא נהנים מכל שלב בתהליך פתיחת החבילה שהזמינו. אספנו עבורכם טיפים מנצחים לשדרג עבורם את החוויה, ואפילו להגדיל את הסיכוי שיזמינו מכם שוב

אחד מהזיכרונות המשמעותיים שלנו מימי הולדת בתור ילדים הוא מעמד פתיחת המתנות. רובנו חיכינו לא רק לחשיפת ההפתעה שבתוך האריזה, אלא גם לתהליך הפתיחה שלה. החל מהתרת הסרט החגיגי ועד לקריעת הניירות הצבעוניים.

הפופולאריות של סרטוני אנבוקסינג (unboxing) מהשנים האחרונות הוכיחה שתהליך הפתיחה של חבילות, גם כאלו שהזמנו לעצמנו כמבוגרים, מלווה בהתרגשות דומה. ולכן עסקים שרצו לספק את לקוחותיהם, בחרו להשקיע בכל רכיבי האריזה ולא לוותר עליהם.

חשוב להבין שבמציאות שבה רבים מבצעים קניות אונליין, אנבוקסינג הוא למעשה רגע השיא של תהליך קנייה שלם. אנחנו זוכים להתרשם באופן אישי מהמוצר שהזמנו, ועוד קודם לכן נחשפים לעסק שעומדים מאחוריו.

רגעי הציפייה שבין פתיחת האריזה לבין החשיפה למוצר בפועל, הם הזדמנות לחזק את הקשר בין הלקוח לבין העסק שלכם. לאפשר לו להרגיש רצוי, להגביר את שביעות הרצון שלו ולגרום לו להתרגש גם מהנראות החיצונית של החבילה.

Shutterstock

יצירת חוויית אנבוקסינג ייחודית ללקוח: איך עושים את זה?

חוויית אנבוקסינג מדויקת שמה דגש על כל אחד מרכיבי האריזה החיצונית, כמו גם על האלמנטים שממתינים בתוך החבילה ואינם המוצר עצמו – תוך התייחסות לאופי העסק ולמאפייני הצרכן הממוצע שלו. אלה כמה רעיונות אפקטיביים שתוכלו ליישם גם אצלכם:

קופסאות ממותגות – את הקופסה הסטנדרטית והמשעממת כדאי להחליף בקופסה במיתוג של בית העסק שלכם. בין אם מדובר בלוגו, בסלוגן של העסק, בצבעים שמזוהים עם המותג וכדומה. מיתוג הקופסה יעזור לכם להבליט את האריזה כבר מהרגע הראשון, ועל ידי כך תגרמו ללקוח להתרגש לקראתה עוד לפני שניגש לפתיחה עצמה. בנוסף, לקוחות רבים בוחרים לשמור קופסאות שקיבלו, ומשתמשים בהן לצרכים אחרים. אם הקופסה תישא את שם המותג שלכם, הוא יישאר בתודעת המזמין גם בהמשך – מה שיגדיל את הסיכוי להזמנה חוזרת בעתיד.

מדבקות – מדבקות יכולות להשתלב בכל מארז. ניתן להדביק אותן על גבי ניירות האריזה והקופסה או להוסיף מדבקה עם שם העסק כמזכרת לשימוש הלקוח בהמשך. תוכלו לעצב מדבקות אינפורמטיביות עם פרטי העסק או לחילופין לבחור מדבקות בעיצוב משעשע והומוריסטי שיעלה חיוך אצל המקבל.

שקיות נייר ממותגות – אריזות ממותגות יכולות לפגוש את הלקוח גם בנקודת המכירה וגם במשלוח. תוכלו לארוז את המוצר בשקית נייר ממותגת ולהוסיף עליה מסר עבור הלקוח בהתאם לתכולה. החל מ”תתחדשי” לחנות בגדים ועד ל”לבריאות ובתיאבון” עבור מסעדה או חנות למוצרי מזון.

גלויה אישית – לקוחות מעריכים בתי עסק שמתייחסים לצרכנים שלהם באופן אישי. הוספת גלויה עם מסר אישי לכל חבילה, עשויה לעזור בחיזוק הקשר עם המזמינים. הגלויה יכולה לכלול פנייה אישית ללקוחות חדשים שביצעו הזמנה ראשונה באתר שלכם, קוד הנחה להזמנה עתידית, מידע על הנכסים הדיגיטליים שלכם, הזמנה להצטרף לניוזלטר ועוד. מומלץ כמובן למתג ולעצב את הגלויה בהתאם לאופי העסק.

סרט אריזה – סרטי אריזה צבעוניים שניתן לפתוח במשיכה, זכורים לרבים מאיתנו מימי הולדת ואירועים מיוחדים. על ידי אריזת החבילה בסרט שכזה, תוכלו להפוך כל חבילה לחגיגה מיוחדת שתמיד כיף לחזור עליה פעם נוספת.

הדרך אל המוצרים שלכם יכולה לעבור בחוויית אנבוקסינג ייחודית, מרגשת ומפתיעה, שתחזק את החיבור למותג ותשמח את המזמינים. וכשפשוט כל כך ליצור אריזות ממותגות באמצעות בתי דפוס דיגיטליים, בליווי גלויה אישית או מדבקה מעוצבת, אין סיבה שלא תעניקו גם ללקוחות שלכם סיבה נוספת להתרגש.

הכתבה נכתבה בשיתוף עם אתר PIX

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק