איום ונורא: הקשר בין playboy לתספורות הגברים

מאז שיצא הגליון הראשון של playboy לדוכני העיתונים בשנת 1953, העולם עבר אינספור תהפוכות. גליונות הפלייבוי השונים פרי מוחו של יו הפנר, ליוו את ההיסטוריה באמצעות נשים מעורטלות, עוררו מליוני דיונים בנושא מעמד האישה, וגרמו למליארדי צעירים חרמנים בגיל ההתבגרות לבזבז את דמי הכיס הראשונים שלהם על האפשרות לקרוא את הכתבות המשובחות במגזין. אולם, אם יש דבר שיו הפנר ופלייבוי ידעו לעשות הכי טוב לאורך השנים מלבד לגרום למפורסמות להתפשט, הוא לעורר פרובוקציות.

פרסומת חדשה למגזין playboy בדרום אפריקה, הצליחה לחצות את כל הגבולות האפשריים, מבלי להראות ולו פיסת עור אחת מיותרת. הפרסומת מציגה מספרה, אי שם בשנות ה 60. על כסא המסופר יושב גבר, שלוקח לידיו מגזין פלייבוי רגע לפני התספורת. כך עוברות השנים, ועל הכסא מתחלפים הגברים וכך גם התספורות האופיניות לתקופה בה מתרחשת התספורת, החל מהאפרו של הסיקסטיז דרך המוהיקאן של שנות ה 80 והקרחת של ימינו אנו, ורק דבר אחד לא משתנה. כל הגברים מעיינים בפלייבוי בזמן התספורת.

ברגעים הראשונים, נראה כאילו בפלייבוי ערכו עבורינו סקירה מקיפה של תספורות על פי תקופות, אך הסלוגן של הפרסומת המופיעה בסופוה, חושף את המהות האמיתית של הפרסומת: “מצחיק איך שעיצוב השיער של נשים, השפיע על גברים”. קחו רגע לחשוב על זה. עכשיו צפו בפרסומת שוב. עכשיו מבינים? אוי אוי. אכן, הכוונה היא ממש לא לעיצוב השיער על ראשן של הנשים.

למרות הפרובוקטיביות החבויה בסרטון, ולמרות שמאוד קשה לעכל את הפרסומת הזאת, אי אפשר שלא לומר את האמת. מדובר בפרסומת מבריקה בכל כך הרבה מובנים והייתי שמח לפגוש את המוח הגאוני שהגה את הרעיון לפרסומת הזו. קצת הזוי, קצת דוחה, מאוד מצחיק, ולגמרי זורם על כל מה שמייצג playboy, נועזות, חופש, וכמובן, גברים טיפשים שמאבדים כל יכולת לחשוב בהיגיון כשהם רואים קצת ציצי.


לייק לפטריה בפייסבוק