הג’ירפות הצטרפו למחאה: ביטלו הופעה שלא קיימת

כל מי שעוקב אחרי ההתרחשויות ברשת החברתית בעקבת ענייני המחאה והאלימות מצד השוטרים והפקחים, כבר יודע שהיוזמה להחרים את הלילה הלבן המתכונן להתקיים ביום חמישי בתל אביב, קורמת עור וגידים ויותר ויותר אנשים, אמני ומקומות בילוי (האוזן בר למשל) כבר מודיעים שיחרימו את האירוע.

אתמול בערב, התפרסמה בעמוד הפייסבוק של “ג’ירפות” הודעה הזויה במיוחד. וכך כותבים ג’ירפות: “בעקבות האלימות הבלתי נתפסת של פקחי העירייה ושוטרי היס”מ כלפי המוחים בשדירות רוטשילד, ולאור תמיכת העירייה בהתנהלות זו, החלטנו לא לקיים את הופעתינו באירועי לילה לבן, ג’ירפות”. עד כאן נשמע כאילו ג’ירפות הצטרפו גם הם למאבק ולזרם המבטלים. אז מה הזוי? שימו לב לתגובה של עיריית ת”א שהציתה דיון משעשע במיוחד בתגובה לפוסט:

עד מהרה, התפתח בפוסט דיון מורחב שכלל תגובות שונות. חלקים ירדו על ג’ירפות על כך שפרסמו את ההופעה למרות שלא היו ברשימת האמנים המופיעים, ואילו רוב הגולשים פרסמו תגובות אוהדות על ההצטרפות למאבק או לחילופין על הבדיחה המוצלחת. האם הג’ירפות איבדו את זה? על בסיס ההיכרות ארוכת השנים שלי עם גלעד כהנא והחברים, גם הניחוש הראשון שלי היה שמדובר בבדיחה מאוד מאוד מוצלחת, שהפכה להיות עוד יותר מוצלחת עם שיתוף הפעולה של עיריית תל אביב, שעושה רושם שנפלה ישר לתוך המלכודת וסיפקה לג’ירפות חשיפה מטורפת, ולהרבה אנשים, בוקר מצחיק במיוחד, אולם בהמשך, במרד התגובות נתקלתי בתגובה של הג’ירפות ששפכה אור על הפרשה:

למרות שהג’ירפות יצאו סחים, ובסופו של דבר אין בדיחה, ואין תחכום, אלא בסה”כ אי הבנה ענקית, ועוד מבוכה משפילה לעיריית תל אביב, עדין יש כאן אחלה סיפור, ועוד דוגמא לכוחה של הרשת החברתית. הפוסט שותף עד כה כמאתיים פעמים, וצבר קרוב ל 1400 לייקים, וכאמור, והמון המון תגובות משעשעות של גולשים שהתקשו להבין מה בדיוק קורה פה.

לייק לפטריה בפייסבוק