הסודות מאחורי 10 לוגואים מפורסמים

אומנות היא תורה שלמה ועם זה אף אחד לא יכול להתווכח. במשך מאות שנים ועד היום מנתחים ציורים של ליאונרדו דה וינצ'י או את הציור המפרוסם של אדוארד מונק "הצעקה" בחיפוש אחרי האמת מאחורי הציור, או המסרים החבויים בו, אשר איש מלבד האמן עצמו לא בהכרח מבין עד הסוף.

באמנות כמו באומנות, גם בעולם הפרסום, כשמעצבים לוגו (אומנות בפני עצמה) יש מקום למחשבה או להסתה מסויימת ובלתי מודעת של המוח שלנו, ועל זה אחראים המעצבים. ללוגו ישנו תפקיד מאוד משמעותי בחברה והוא לקחת את המסר, המהות והמטרה של החברה, ולייצר מהם איור או טקסט קצר עם טיפוגרפיה מדהימה שיצליחו לשקף אותם בצורה המיטבית מצד אחד ויהפכו את הלוגו לזכיר מצד שני.

אספנו עבורכם מספר לוגואים מעניינים של חברות מובילות אשר את חלקן אתם מכירים, המכילים משמעות נסתרת ומעניינת שסביר שלא ידעתם עליה.


על פניו, הלוגו של fedex הוא נורא פשוט, טקסט הנושא את שם החברה. אולם, אם תשימו לב ותעיפו מבט מקרוב, תגלו שבין האות E לאות X יש חץ. החץ מסמל את הדיוק והמהירות, המייצגים את סטנדרט השירות הגבוה אליו מכוונת החברה.

 

חיצים הם אובייקט מוכר בכל הנוגע ללוגואים. גם הלוגו של אתר הקניות המקוון amazon מתכבד באחד כזה, אך גם כאן מתחבאת משמעות נוספת. מעבר לכך שהחץ מסמל חיוך שמאוד קל להבחין בו, החץ יוצא מהאות A ומשם לאות Z, עובדה הניתנת לפירוש בשני מובנים: שירות מא' עד ת' או לחילופים, כל מה שתרצו לקנות, מא' עד ת', תוכלו להשיג באמאזון.

כולנו מכירים את הלוגו של LG, ענקית מוצרי החשמל. האם פעם תהיתם מה מסתתר מאחורי שילוב האותיות LG בלוגו? ובכן, לא תאמינו, אבל מדובר במעין פירוק והרכבה מינורם של לא אחר מאשר פאקמן! תודו שזה תפס אתכם לא מוכנים. מה הקשר למותג עצמו? אין לי מושג, ואולי בסה"כ, מדובר בצירוף מקרים


חברת הגלידות בסקין רובינז, מתגאה ב- 31 טעמי גלידה שונים, אחד לכל יום בחודש. לפני כמה שנים הוחלף לוגו החברה שכלל עד אז את המספר 31 ומעליו קשת צבעונית המסמלת את טעמי הגלידה השונים, ובמקומו יצרו את הלוגו הבא. כפי שניתן לראות, הלוגו נושא את ראשי התיבות של שם החברה, כך שבאמצע נוצר המספר 31.


כולנו מכירים את המותג הנודע ומתנת החזרה מחו"ל המושלמת עבור אנשים שלא מעוניינים להשקיע בהם יתר על מידה, טובלון. טובלרון מגיע במקור מהעיר ברן שבשוייץ, הידועה בקשר שלה לדובים, חלק ממורשת העיר. אני דיי בטוח שאיש מכם לא שם לב לזה בעבר, אך אם תבצעו קלוז אפ על הלוגו של טובלרון, תחכה לכם הפתעה. אל תתאמצו לנחש, פשוט עשו זאת וחפשו דוב.

מוסליפ הינו ארגון רופאים העוסקים במתן פיתרון לבעיות והפרעות שינה. לוגו החברה מורכב משמה ומהאות M המייצגת את שם החברה. מבט נוסף על הלוגו מגלה כי האות M בצירוף הקו השחור מתחתיה מזכירה גם מיטה, אובייקט המסמל את מטרתו של הארגון.

 

מקרה נוסף של לוגו מעניין המסתיר בתוכו אובייקט נסתר מהעין הוא הלוגו של הטור דה פרנס, מירוץ האופניים הגדול והקשה בעולם. אני עוקב אחרי הטור במשך שנים, וצפיתי בלוגו מאות פעמים. עד היום לא הבחנתי ולו פעם אחת בצירוף האותיות U, O ו- R היוצרות יחדיו רוכב אופניים.

שני לוגואים נחמדים נוספים הם הלוגואים של יוגה אוסטרליה, ויוזמת התקווה לילדי אפריקה. בשני הלוגואים הללו מתחבאות יבשת אוסטרליה ויבשת אפריקה בהתאמה. בלוגו של "היזמה" המשמעות היא חזקה המיוחד. יבשת אפריקה מפרידה בין צללית של ילד המופרד מהוריו מצדה השני של צורת הייבשת. בלוגו של יוגה אוסטרליה, המטרה הייתה ליצור זהות ושייכות של הארגון לאוסטרליה, מה שיוצר קשר חזק יותר בין לקוחות החברה למוצר.

הלוגו של "piano forest" נראה על פניו כקבוצת עצים, אבל סביר להניח שהעין שלכם כבר קלטה כי השילוב בין הלבן לשחור של העצים והרקע יוצרים קלידים. ללא ספק אחד הלוגואים היותר יפים ומגניבים שראיתי.

לייק לפטריה בפייסבוק