מדוע עובדי תעשיית הפרסום כל כך ממורמרים?

תמיד חלמתי להשתחל לעולם הפרסום. גם במהלך לימודי התואר שלי בהנדסת תעשיה וניהול, חשבתי כל הזמן על הסבת מקצוע. כשהתחלתי להתעניין ולדבר עם גורמים שונים בענף, נחשפה בפניי המציאות העגומה. לא מצאתי בנאדם אחד שהמליץ לי לעסוק בעבודה בה הוא עוסק. אנשי קריאייטיב, קופירייטרים, מפיקים, תקציבאים וכו’, כולם רמזו לי בצורה דיי ברורה, כי כדאי לי לתקוע לעצמי כדור באוזן לפני שאני מחליט להשתלב בתעשייה.

אז מה יש בו בעולם הפרסום, שגורם לעובדים בו להיות כל כך ממורמרים? מדוע, על פי מחקר שנעשה בארצות הברית, שליש מהעובדים בתעשית הפרסום מצהירים כי הם מתכננים לעבוד במקום אחר כבר בשנה הקרובה? שאלה נהדרת. למנהלים של סוכנות הפרסום Deutsch LA יש ככל הנראה את התשובה הנכספת.

בקמפיין חדש שהעלתה הסוכנות, וכולל שלושה סרטונים מצחיקים, מוצגים עובדים בחברה הנשאלים שאלה קטנה ומטופשת כמו “מה נשמע” ובתגובה שופכים את הלב תוך שהם מתעצבנים ומקללים בלי הפסקה, ומסבירים מדוע העבודה שלהם היא חרא טהור, בלי קשר לעובדת היותם אנשי קריאייטיב, מפיקים, או בהנהלת חשבונות של משרד הפרסום. לא, האם משרד הפרסום Deutsch LA יורה לעצמו ברגל ורומז ששליש מעובדיו סובלים? ממש לא. מדובר בקמפיין המקדם את ההרצאה של מנהלי החברה בפסטיבל הפרסום בקאן ב 18 ביוני. בהרצאה יחלקו המנהלים את הסודות שלהם לגבי הדיון הנצחי – איך לגרום לעובד שלך להיות מרוצה ממקום עבודתו, במיוחד בעולם הפרסום הרע, המנוכר והאכזרי.

כמובן, אתם עובדי חברות הפרסום תאלצו לחכות בסבלנות שהמנהלים שלכם יחזרו מחופשת החלומות שלהם בקאן כדי לשמוע דיווחים לגבי פתרונות הקסם שהוצעו בהרצאה. בינתיים, אתם אנשי הפרסום מוזמנים להמשיך להתמרמר ולשפוך את הצרות שלכם באוזני כל מי שרק עובר לידכן והעז לשאול לשלומכם. ואם אין אף אחד כזה, זה זמן טוב לערוך שיחת מה נשמע עם ההורים. הרבה זמן לא באתם לבקר.
לייק לפטריה בפייסבוק