פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שקרן בן שקרן: מכונת האמת של ג’ימי קימל

אנחנו שקרנים.  כולנו.  עוד בילדות אנחנו לומדים שאפשר להשיג דברים מההורים או להתחמק מעונש באמצעות שקר קטן ולא מזיק. פעם היה זה “הראש הכואב” שהשאיר אותנו בבית במקום ללכת לבית הספר או לעתים הפלת האשמה על אחותך התינוקת בנוגע לאגרטל האהוב שאמא קיבלה במתנה, ומצא את עצמו מרוסק על הריצפה, לא באשמתך כמובן. חלקנו מאמצים את דרך השקר גם בחיינו הבוגרים ולפעמים, אפילו עושים מזה מיליון שקלים (זוכי הישרדות לדוגמא) דן מנו אגב, כתב על זה מאסטר בהישרדות למרות שבסופו של דבר, זה גם מה שדרם לו לאבד את התואר.

השאלה הנשאלת היא כיצד ניתן לגרום לילדים לא לשקר? ג’ימי קימל ניסה לבחון את הסוגיה בתכנית האחרונה שלו באמצעות פינה חדשה ומצחיקה ביותר, חדר חקירות לילדים. הילד החמוד (והמסכן) בן ה- 7 שהתארח בפינה חובר למכונת אמת פיקטיבית, הכוללת בין היתר סיר מצחיק שהילד התבקש לחבוש לראשו, סיר הרוטט ומהבהב בכל פעם שהילד משקר, או יותר נכון בכל פעם שג’ימי קימל החליט שהוא ירטוט ויהבהב. קימל, שאולי קצת נסחף עם הפינה ההזויה הזאת, התעלל בילד בצורה משעשעת וגרם לו בסופו של דבר להתלבט קשות לפני כל תשובה שנתן לקימל, וכמובן להחליף את התשובות שלו בהתאם לתוצאות מכונת האמת המפוברקת.

המערכון חצה בתוך יומיים את מיליון הצפיות ביוטיוב, כפי שקורה בד”כ למערכונים של קימל, אך למרות העובדה שהמערכון מאוד מצחיק, עולה התהיה האם לא מדובר כאן בסוג של חציית גבול. הילד המסכן נראה חסר אונים אל מול קימל החביב, ונראה שנקלע למערבלת מחשבות שגרמה לו פשוט להיתקע, ממש כמו הגלקסי S שלי כשאני מנסה להפעיל כמה אפליקציות בו זמנית. ברור שהילד החביב הזה יזכה למבול של צחוקים ובדיחות מחבריו, ולא בטוח בכלל שהוריו עשו בשכל כשהסכימו להשתתפותו בתכנית. גם קימל צריך לשאול את עצמו איפה עובר הגבול, וכמה רחוק צריך ללכת כדי לסחוט עוד צחוקים מהקהל שלך.

ובלי קשר, הסרטון הזה הזכיר לנו סצנה בלתי משכחת מתוך הסימפסונים. זוכרים את הפרק המופתי “מי ירה במיסטר ברנז”? בסרטון התחתון מתושאל מו, הברמן השכונתי לגבי מעורבותו ברצח, בקטע משעשע ביותר הממחיש את הרוע של מכונת האמת.לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...