צפו: 2 מטוסים כמעט ומתנגשים על מסלול הנחיתה (וידאו)

אסונות תעופה הם אמנם לא דבר שכיח במיוחד, אבל כשהם מתרחשים אחת לכמה זמן, מדובר תמיד באירועים מצמררים עם פוטנציאל נפגעים רב. גם האירוע הבא היה יכול להיכנס לרשימה השחורה הזו, אלמלא התושייה של צוות הטייסים הרוסי שהטיס את המטוס של חברת UTair שהיה בדרכו לנחיתה בשדה התעופה אל פראט בברצלונה.


כפי שתוכלו לראות בסרטון מתוך המצלמות בנמל התעופה, המטוס הרוסי מסוג בואינג 767 היה בדרכו לנחות, ממש מטרים ספורים מעל האדמה, כשמטוס איירבאס של חברת התעופה AeroLineas הארגנטינאית שהיה בדרכו להמראה, חצה לפתע את מסלול הנחיתה של המטוס הרוסי, וכמעט גרם להתנגשות קטלנית שהייתה עשויה להביא לנפגעים רבים. צוות הטייסים הרוסים זיהו את הבעיה החמורה והצליחו להמריא שוב ברגע האחרון, לעשות סיבוב נוסף באויר ורק אז לנחות.

בנמל התעופה ההרצלונה לא ממש סיפקו הסברים מספקים לאירוע ה”כמעט ונפגע” הזה וטענו שהמטוסים היו רחוקים מספיק האחד מהשני ושבכל מקרה התנגשות לא הייתה מתרחשת. התמונות המצמררות בסרטון לעומת זאת, מציגות תמונה שונה לגמרי, וניתן לשער שהטייסים הרוסים לא היו מבצעים מהלך הימלטות שכזה אם לא היו חשים בסכנה.

אגב, במרץ 1977 התרחשה תאונה מחרידה בשדה התעופה בלוס רודאוס-טנריפה שבספרד, בה שני מטוסי בואינג 747 התנגשו זה בזה על המסלול באופן דומה וגרמו למותם של 583 בני אדם.

לייק לפטריה בפייסבוק