איך זה מרגיש להיות שמאלי בעולם שמותאם לימניים? (וידאו)

שמאליים הם אנשים אשר מיומנים בשימוש בידם השמאלית יותר מאשר בידם הימנית. זאת בניגוד ל- 90% מהאוכלוסייה, אשר ידם הימנית היא הדומיננטית.

מסתבר שנטיית הדומיננטיות של המוח היא גנטית, ונקבעת בתכנות מוקדם של המוח. כך למשל, מרבית הסיכויים שלזוג הורים שהיד הדומיננטית שלהם היא ימין, ייצא ילד ימני. מחקרים הראו גם כי במשפחה בה האם ימנית והאב שמאלי, יהיו פחות ילדים שמאליים, בעוד שלאם שמאלית ואב ימני יהיו יותר ילדים שמאליים. נתונים אלה הביאו חוקרים להבנה כי תפקידה של האם בקביעת הדומיננטיות של הילד היא גדולה משחשבו.

העולם של השמאליים קצת שונה. אנחנו צריכים להתמודד עם הגנטיקה שהכתיבה לנו את הצד הדומיננטי בגוף שלנו, אך מצד שני עלינו להתמודד עם עולם ימני בו הכיסא באוניברסיטה, הפותחן פחיות, המספריים ועוד אביזרים יומיומיים מותאמים לאנשים שהצד החזק שלהם הוא ימין. הסרטון הבא, שעלה לאחרונה לאוויר הרשת בערוץ היוטיוב של BuzzFeedVideo מציג בצורה הומוריסטית ונכונה בדיוק איך זה מרגיש להיות שמאלי בעולם שמותאם לימניים. 

עוד כמה עובדות שלא ידעתם על השמאליים:

– בתקופות שונות בהיסטוריה, “איטרים” סימלו הרגלים מגונים ושליליים כמו סימן של השטן, סימן למרד, לעבריינות ולהומוסקסואליות.

– אוסאמה בן לאדן היה שמאלי.

– ביפן העתיקה הגבר היה רשאי לבקש גט אם גילה שאישתו שמאלית.

– רוב השמאליים מציירים דמויות הפונות לצד ימין.

– שמאליים מסתגלים לראייה מתחת למים מהר יותר מימניים.

– גמגום ודיסלקציה שכיחים יותר אצל שמאליים, במיוחד אם נכפה עליהם לשנות את היד הדומיננטית. אחד מאלה היה מלך אנגליה ג’ורג’ השישי.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק