פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מזעזע: לקוף הזה אין שום רצון אחר מלבד התאבדות

"הקוף הגדול. הוא נאלץ להופיע בטלויזיה ובתמונות "מרגשות" במשך שנים. נלקח מאמא שלו לאחר הלידה, סבל ממכות והתעללות על ידי שוביו, ומצא את עצמו בסופו של דבר זרוק ונטוש בגן חיות על צד הדרך. האם אתם הייתם יכולים לחיות חיים כאלה?".

המשפט המצמרר הזה, מלווה את הפרסומת האחרונה של ארגון PETA, ארגון המעודד טבעונות ונלחם במשך שנים למען זכויות בעלי החיים. לרוב, ידוע הארגון בפרסומות המאוד פרובוקטיביות שלו, אך הפעם, ויתרו של על הפרובוקציות, על בחורות בלבוש מינימלי, או סקס בין בעלי חיים, והלכו על הקו היעיל ביותר, תמונות מאוד לא נעימות לצפייה והסבר קולע שנכנס ישירות לתוך הלב.

קוף בשבי

הפרסומת ששמה "98 אחוז בנאדם", מצידה קוף שגדל בשבי ונוצל במשך כל חייו לפרסומות, תוכניות טלויזיה ותמונות שנמכרות ברשת. הוא סבל מהתעללות ובדידות וחיי חיים נוראיים שאיש מאיתנו לא היה רוצה לחיות. הקוף נמצא בחדר סגור שמזכיר חדר חקירות, כשעל השולחן במרכז החדר מונח אקדח. בפריים הבא, הקוף כבר אוחז באקדח, ויש רק דבר אחד שהוא מעוניין לעשות איתו.

אני לא יודע אם הפרסומת הזאת תעודד אנשים להיות צמחוניים או טבעוניים, אבל נראה שבמקרה הזה זו לא המטרה המרכזית. המטרה היא ליצור זעזוע אצל הצופה, ולגרום לו לעצור ולחשוב, ולהעלות ולו לרגע אחד את נושא זכויות בעלי החיים לסדר היום שלו.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...