פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הצוות של הדברה סנטר מסביר איך להכין את הבית לריסוס

שיטת ההדברה הבסיסית ביותר היא ריסוס. לקראת ריסוס לבית חשוב להיערך נכון ולהכין את האזורים השונים לבואם של אנשי המקצוע. מדבירים מקצועיים ומנוסים יספקו לכם הנחיות מפורטות, בהתאם לסוג ההדברה הספציפי, ובכל מקרה כדאי לקחת בחשבון גם את ההמלצות הבאות:

Credit: Freepik

פינוי האזורים הצמודים לקירות

הדברה – נגד נמלים, ג'וקים וגם מזיקים אחרים – כוללת תמיד ריסוס של האזורים הצמודים לקירות. הסיבה לכך היא שהחרקים, שחוששים באופן טבעי מבני האדם, נוטים להיצמד לקירות כשהם מגיעים לבתים שלנו, ובהתאם חשוב לוודא שאזור זה מרוסס היטב.

החלק שלכם הוא להרחיק מהקירות רהיטים שעלולים לחסום את הגישה של המדבירים. כשהמעברים פנויים, ניתן להשלים את ההדברה בזמן קצר וללא עיכובים מיותרים, וכך גם תוכלו לחזור לשגרה מהר יותר.

הרחקת מזונות מהמקומות שבהם מתבצע ריסוס

חברת הדברה מקצועית אמנם מקפידה להשתמש בחומרים מאושרים (ע"י המשרד להגנת הסביבה), אבל גם כך יש בהם מרכיבים שעלולים לזהם מאכלים ומזונות שיישארו חשופים והריסוס יפגע בהם.

בהתאם עוד שלב הכרחי בהכנת הבית לריסוס הוא לוודא שאין שום דבר מזון שנשאר חשוף בזמן שמגיעים המדבירים. אם הריסוס מתבצע גם בתוך ארונות המטבח, כולם או חלקם, יש לפנות גם אותם מכל אריזות המזון שיש בהם.

פינוי הארונות שמתחת לכיורים

הארון שמתחת לכיור המטבח הוא עוד מקום שכמעט תמיד יתבצע בו ריסוס ביתי. הסיבה לכך היא ששם עובר צינור הניקוז שמוביל החוצה את השפכים מהכיור, ולכן חרקים נמשכים אליו (מה גם שבדרך כלל מדובר בארון שיש בו לכלוכים ושאינו מסודר). בחלק מהמקרים יתבצע ריסוס גם בארון שמתחת לכיור בחדר האמבטיה (אם יש ארון כזה).

בהתאם חשוב לפנות את אותם ארונות כדי שהריסוס יהיה אפקטיבי.

פינוי הצעצועים של הילדים ושל חיות המחמד

ילדים וחיות מחמד הן שתי אוכלוסיות רגישות מאוד, ולכן חשוב במיוחד להגן עליהן כשמבצעים ריסוס נגד חרקים מזיקים. לא רק עליהם ישירות, אלא גם על החפצים שלהם: הצעצועים של הילדים, כלי המים של הכלב או החתולה, הכלי שבו מונח האוכל של בעלי החיים, השמיכה שעליה הם אוהבים לרבוץ וכו' – את כל אלה יש להניח במקום שהריסוס לא יגיע אליו, כדי שלא יזדהמו ויעבירו אל הילד, הילדה, החתול או הכלבה כימיקלים בעייתיים.

מציאת מקום לשהות בו בזמן הריסוס ואחריו

בזמן שצוות המדבירים מטהר את הבית מחרקים, בני הבית צריכים לשהות במקום אחר. גם אחרי שהריסוס מסתיים, בדרך כלל עדיין נדרשת המתנה של מספר שעות עד שאפשר לחזור הביתה. פרק הזמן המדויק משתנה בהתאם לסוג ההדברה ולחומר שבו נעשה שימוש. חברות מתקדמות דוגמת הדברה סנטר מציעות גם אופציה של הדברה ירוקה שמבוססת על חומרים שמחקים חומרים טבעיים, ובמקרה כזה השהות מחוץ לבית קצרה יותר. בכל מקרה כדאי להכין תיק ובו כל מה שצריך לצורך היציאה מהבית לזמן כזה או אחר.

המלצה נוספת היא לשטוף את הבית לפני הריסוס. אחרי ההדברה נדרשת בדרך כלל המתנה של 3-5 ימים עד שאפשר שוב לשטוף את הרצפות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...