קרנות פנסיה ברירת מחדל – הרבה מעבר לדמי ניהול אטרקטיביים

קרנות פנסיה ברירת מחדל הן אפשרות אטרקטיבית למי שמעוניין בביטוח פנסיוני, בעיקר הודות לדמי הניהול האטרקטיביים שלהן. אילו עוד יתרונות הן מספקות לעומת הקרנות הקלאסיות?

כל היתרונות של קרן פנסיה ברירת מחדל

קרנות נבחרות, שנקראות גם קרנות ברירת מחדל, טומנות יתרונות רבים לחוסכים: ראשית, היתרון המרכזי והמוכר ביותר של הקרנות הנבחרות הוא דמי הניהול הנמוכים. דמי הניהול של הקרנות הנבחרות הם 0.22% מסך הצבירה ו-1% מסך ההפקדות. זאת אומרת שהוצאות הניהול שלך מוגבלות ולא יכולות לחרוג מסכום זה, ומעבר לכך – הם נשארים יציבים למשך 10 שנים מיום ההצטרפות.

זאת אומרת שהעלות השנתית של דמי הניהול שלכם נשארת קבועה ונמוכה למשך זמן רב, מה שיכול לתרום להצטברות הכספים בחשבון הפנסיה שלכם, הן בגלל דמי הניהול הנמוכים והן בזכות אפקט הריבית דריבית.

שנית, שלא כמו בקרנות הפנסיה הסטנדרטיות, ההצטרפות אל הקרנות הנבחרות אינה דורשת שאלון רפואי או חיתום מראש, ולכן הן מאפשרות לעובדים שלא התקבלו לקרנות פנסיה אחרות בשל מצבם הבריאותי להצטרף אליהן ללא כל קושי.

כמו כן קרנות פנסיה ברירת מחדל מציעות את כל היתרונות הנלווים לקרנות פנסיה רגילות: קיימות הטבות מס על ההפקדות, חלק מהכספים משוקעים במנגנון המבטיח ריבית מסוימת וכמו כן הקרן כוללת רכיבים ביטוחיים המעניקים לכם ולבני ביתכם רשת ביטחון כלכלית מפני מצב של אובדן כושר עבודה או מוות חלילה.

כדאי לדעת שקיימים מספר מסלולי ביטוח וניתן לעבור ביניהם, בהתאם לצורך החוסך. המסלולים משנים את היחס בין החיסכון לכיסויים הביטוחיים. כמו כן חשוב להיות מודעים לכך שאינכם מבוטחים מהרגע הראשון בביטוחים אלה, ושתוכלו לקבל אותם רק כעבור 5 שנים מיום הצטרפותכם.

שימו לב – הבחירה נמצאת בידיכם!

במידה והתחלתם מקום עבודה חדשה ואינכם מיידעים את המעסיק שלכם שאתם מעוניינים בסוג מסוים של חיסכון פנסיוני, הוא יכול לצרף אתכם אוטומטית לאחת מהקרנות הנבחרות של משרד האוצר באחת מ- 4 בתי ההשקעות המציעים אותן (אלטשולר שחם, מיטב דש, מור או אינפיניטי). עם זאת, בהתאם לתקנות הניוד, דעו שניתן בכל עת לעבור לחברה אחרת שתנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם – בקרן פנסיה או בכל מוצר פנסיוני אחר – והמעסיק שלכם חייב לאפשר לכם לעשות זאת. גם אם אתם עובדים ותיקים, שמעוניינים לעבור לקרנות הנבחרות, יכולים לפי חוק לעשות זאת.

מעוניינים לשמוע לקבל פרטים נוספים?

המומחים שלנו בסוכנות הביטוח פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם כדי לתכנן את הפקדותיכם בהתאם לצורכיכם האישיים. לקבלת ייעוץ אישי ושקט נפשי פנו עוד היום לסוכנים הפנסיוניים שלנו.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק