פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לימודי הדרכת הורים – הפתרון הנכון

בין אם זה התקפי זעם, דיבור או התעלמות מבקשות, בעיות התנהגות של ילדים עלולות להקשות על כל המשפחה. עימות בין הורים לילדים מלחיץ את כולם ויכול להיות קשה לעצירה. היום אנחנו יכולים ללמוד הכל – גם איך להיות הורים טובים.

Credit: 123RF

איך זה עובד?

קורס הדרכת הורים מציג בפניכם מיומנויות ותגובות שונות ויעילות להתנהגות של ילדים, ואיך לשמור על הרוגע בבית. רוב התוכניות מתמקדות בשימוש בשבחים כדי לעודד התנהגות טובה ועקביות כשהילדים מתנהגים בצורה שלא מתאימה. תוכניות שונות מתמקדות בילדים בגילאים שונים ומשתמשות בהוראה שונה.

תוכנית נפוצה אחת להורים שבנינו לילדים יותר צעירים, הוא טיפול באינטראקציה בין ההורה לילד. שם ההורה והילד עובדים ביחד עם מטפל באותו הזמן, ומאמנים את ההורים בשימוש בשבחים ובהשלכות יעילות. הטיפול הזה מומלץ כאשר ההורה והילד צריכים לבנות קשר חיובי יותר.

למרות המספר המסחרר של ספרי הורות, לפעמים הורים זקוקים ליותר תמיכה ואימון ממה שספר יכול לספק. זה נובע מהתנהגות של חלק מהילדים שנוטים להיות מאתגרים וקשים יותר לניהול התנהגותי מילדים אחרים. אפילו הילדים השקטים והמקסימים ביותר יכולים לצאת משליטה, כשלהורים יש תהיות לגבי בעיות שקשורות לחינוך הילדים והתנהגותם, דבר היכול להעלות המון קונפליקטים במשפחה. לפעמים אפילו בעיות התנהגות קשורות להפרעות קשב וריכוז, ועוד אתגרים התפתחותיים או רגשיים.

ילדים יכולים לא להקשיב, להתעלם מבקשות של ההורים – לא משנה כמה פעמים ההורה יחזור על הבקשה. הם יכולים להיות אימפולסיביים, לא מודעים לאזהרות ולכללים שהם עוברים עליהם – לפעמים לא בכוונה. הרבה ילדים אוהבים להתווכח באופן קבוע, להתפרץ כשמבקשים מהם לעשות משהו שהם פחות מחבבים ואלו רק חלק מהדברים שיכולים לפגוע ביחסים בין ההורה לילד ולהוסיף המון לחץ לשני הצדדים.

יש פתרון להכל

הורים יקרים, אתם לא צריכים להיות לבד. הדרכת הורים היא לא משהו מוזר ויש המון תוכניות אימון הורים המבוססות על ניסיון עצום שיכולות לסייע לכם בחיזוק הכישורים הדרושים לניהול התנהגות ילדים בצורה הרגועה ביותר, וכמובן לשפר את איכות חיי המשפחה. תוכניות אלה מוצעות על ידי מיטב המומחים בתחום שיודעים מה הדרכים והטכניקות הטובות ביותר כיום. באופן אידיאלי, כדאי לכל המבוגרים שמבלים זמן משמעותי עם הילדים שלהם לקחת על עצמם קורס הדרכת הורים.

המשותף לכל התוכניות הוא שהן מלמדות את ההורים כיצד להשתמש בשבחים או חיזוקים חיוביים בצורה היעילה ביותר, כדי לעודד את ההתנהגויות שהם רוצים לעודד. הם מלמדים את ההורים כיצד להפעיל השכלות עקביות, כאשר ילדים לא מתנהגים בצורה הנכונה. התוצאה היא שילדים לומדים לשנות את התנהגותם כדי לעמוד בציפיות ובכללים ולהנות מאינטראקציה חיובית הרבה יותר עם ההורים שלהם.

הקורס מלמד המון נושאים חשובים, ביניהם אמפתיה כלפי הילד וההורה, גבולות, תקשורת מכבדת ושלבים של פסיכולוגיה התפתחותית. בנוסף, נלמד איך לבנות סמכות הורים נכונה, התמודדות עם בעיות נפוצות ומשברים שונים ועוד המון נושאים מעניינים וחשובים להורים ולילדים. היום תוכלו גם להנות מקורס הדרכת הורים אונליין, לאותם ההורים שעובדים הרבה שעות ולא יכולים למצוא זמן גם להגיע למכללה.

אתם לא לבד

המון הורים בישראל מוצאים את עצמם חסרי אונים כשהם מתמודדים עם סיטואציות שונות וקשות עם ילדיהם: מה נכון לעשות? כיצד להגיב? האם יש לי את הכלים להתמודד עם הסיטואציה? הורים רבים צריכים שמישהו יעזור להם וילמד אותם על הצבת גבולות לילדיהם כי להימנע מהתנהגויות של אלימות, חוסר שיתוף פעולה ועוד המון בעיות התנהגות שונות. הורים אחרים צריכים עזרה בהתמודדות של קשיים רגשיים של ילדיהם כמו קשיי ויסות, פחדים חברתיים ועוד. והאחרים? רק צריכים עזרה להבין את התפקוד ההורי שלהם ולהבין איך לא להתעצבן מכל מילה שניה של הילד.

המטרה של קורס הדרכת הורים היא לתת מענה לכל הסיטואציות האפשריות שיכולות לקרות במהלך חיינו עם הילד. בקורס נעבור תהליך ייעוצי בו הורים לילדים יפתחו וירכשו מיומנויות להתמודדויות שונות עם סיטואציות בהן הילד נמצא.
אנחנו ממליצים לשני ההורים לקחת חלק בהדרכה על מנת ליצור אחידות בהתמודדות ההורים עם הילדים. אבל גם אם רק אחד ישתתף ולאחר מכן ישתף את ההורה השני – יהיה שינוי לטובה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...