כל הדגשים החשובים בבחירת חברת ליסינג

לפני שבוחרים חברת ליסינג, קיימת חשיבות גבוהה לאסוף את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי עסקאות ליסינג פרטי, על מנת לוודא שאכן מדובר בעסקאות כדאיות ומשתלמות. כעקרון, עסקת ליסינג כזה, מורכבת ממקדמה התחלתית (בסכום נמוך יחסית) ומתשלום חודשי קבוע – אשר גובהו ישתנה מרכב לרכב – לרוב העסקה אמורה להתפרש על פני פרק זמן של כ-36 חודשים.

לאחר שמסתיימת עסקת הליסינג, ללקוח עומדות 2 אפשרויות עיקריות, הראשונה היא להחזיר את הרכב (ולשקול את האפשרות לעסקה חדשה עם רכב חדש), אפשרות נוספת היא לרכוש את הרכב – כאשר, במקרה כזה, יעלה צורך להוסיף סכום כסף, אשר גובהו יקבע מבעוד מועד ויימסר כחלק מתאני העסקה.

Photo by ANTONI SHKRABA from Pexels

 

האם העסקה אכן מתאימה בעבורכם?

עסקת ליסינג פרטי יכולה להיראות כעסקה מזמינה – בעיקר עבור אנשים אשר מעוניינים לנהוג ברכב חדש, אך לא מחזיקים ברשותם את מלוא ההון ההתחלתי, הנדרש לצורך רכב שכזה.
שיטת הליסינג של הרכב, אומנם פותרת את הצורך להתמודד עם העלות ההתחלתית הגבוהה של רכב חדש כמו גם את הנושא של ירידת הערך של הרכב (כידוע, רכב חדש מאבד כ-15 אחוז מערכו כבר בשנה הראשונה) – יחד עם זאת, מבחינת חישוב העלויות הכוללות, העלויות תהיינה יותר גבוהות בעסקאות ליסינג.

יחד עם זאת, בעסקאות ליסינג, אתם נדרשים לרוב, לשלם סכומי כסף קטנים יותר בעבור נושאים כמו: אחזקה, תקלות שונות ועוד. כאמור, גם העובדה שמדובר בתשלומים קטנים, אותם תדרשו לשלם לאורך זמן, תשפיע במידה כזאת או אחרת על ההחלטה שלכם – מאוד יכול להיות, שתגלו שזאת האפשרות שיותר נוחה בעבורכם.

דבר נוסף שחשוב לזכור, זה שגובה התשלומים מושפע במידה רבה מסוג הרכב בו אתם בוחרים, כך שיש לכם אפשרויות בחירה רחבות ואפשרות להתאים את תנאי העסקה לצרכיכם הפרטניים.

איך לבחור חברת ליסינג?

אם אתם מעוניינים בשירותיה של חברת ליסינג, חשוב כמובן, שתקפידו לבחור בתבונה את החברה.  להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בבחירת החברה המתאימה:

  • שיקולים כלכליים – כדאי לבדוק, מה המחיר החודשי של החבילה והאם המחיר הינו נמוך יותר מירידת הערך של הרכב. – וכמובן, נמוך יותר בהשוואה לאפשרויות הנוספות העומדות לרשותכן, באמצעותן תוכלו ליהנות מנהיגה ברכב חדש, בדגם המבוקש.
  • אמינות ושקיפות – יש לוודא, כי אתם מקבלים מבעוד מועד את כל פרטי העסקה – כולל, פרטים לגבי כמה תדרשו לשלם, אם תרצו לרכוש את הרכב בסיום מועד העסקה.
    חשוב מאוד לשים דגש גם על הפרטים הקטנים, אשר יכולים להוות כגורמים בעלי השפעה על מידת האטרקטיביות של העסקה – אם אתם לא בטוחים או מרגישים שאתם לא מבינים בתחום, ההמלצה היא לקבל סיוע מאדם שכן מבין.
  • גמישות – במקרים רבים, הצרכים שלכם יכולים להשתנות לאורך הדרך וחשוב לוודא, שהחברה הנבחרת אכן ערוכה לגלות גמישות בעת הצורך – ישנן חברות אשר מוכנות לגבות מקדמה נמוכה יותר ותשלומים חודשיים גבוהים יותר או להפך…
  • תנאי העסקה – כמובן, שחשוב לשים את הדגש המשמעותי ביותר על תנאי העסקה – כאשר, חשוב לוודא שמדובר בתנאים שהינם משתלמים.
    בכדי לוודא את הנושא הזה, ההמלצה היא לערוך בדיקות והשוואות מול מספר חברות ליסינג שונות ולעשות זאת, בהתבסס על סוג ודגם הרכב בו אתם מעוניינים.

דגש על כל הפרמטרים אשר צוינו, יאפשר ללא כל ספק לבצע את הבחירה המתאימה ביותר באותה חברת ליסינג – וכאמור, בכדי ליהנות מעסקה משתלמת, בכל מה שקשור לנושא של ליסינג פרטי, מומלץ להשקיע בהליך החיפוש וזאת, תוך שימת דגש על כל הפרטים הרלוונטיים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק