פרסום קריאייטיב ותופעות רשת
aliexpress whatsapp group

ויראלי: שיא העולם בהעפת מטוס נייר למרחק

בתור נער מתבגר בחטיבת הביניים זכור לי במיוחד מקרה אחד. משום מה חשבתי אז, שזה יהיה רעיון לא רע בכלל לזרוק מטוסי נייר מחלון הכיתה שלי לעבר רחבת המשחקים. סגן מנהל בית הספר (משה דוידוביץ’, אם אתה קורא את זה – אני שונא אותך), שתפס אותי על חם, החליט להשעות אותי לשלושה ימים מבית הספר בו למדתי, לטובת עבודות ניקיון בצמוד לשרת.

מטוסי נייר הם כיף גדול. ביום ראשון האחרון, בבסיס חיל האויר בסקרמנטו ארצות הברית, נשבר שיא גינס בהטסת מטוס נייר למרחק. ג’ו איוב, לשעבר קוורטרבק במכללת ברקלי, הטיס את מטוס הנייר של כ- 69 מטרים וניפץ את השיא הקודם שנקבע ב 2003 ועמד על 63 מטרים. האמת? מרשים במיוחד. מטוס הנייר בעיצובו של אמן מטוסי הנייר ג’ון קולינס, העניק לג’ו את התואר אלוף העולם.

ג’ון קולינס, מעצב המטוס, הוא מומחה למטוסי נייר המתעסק בתחום מאז שהיה ילד. הכינוי שלו הוא the paper airplane guy. באמתחתו מספר ספרי הדרכה של אוריגמי ובניית מטוסי נייר, והוא מעביר פעילויות והרצאות הקשורות לנושא ובמיוחד לצד המדעי שלו. מסתבר, כי להטיס מטוסי נייר זה הרבה מעבר לכמה קיפולים מצ’וקמקים וחלון פתוח. מדובר באמנות המשלבת המון פיסיקה ומדע. קולינס מצליח לעשות דברים מדהימים עם מטוסי הנייר שלו ושולט בהם בצורה אבסולוטית. לא פלא שהוא זה שנבחר לעצב את מטוס הנייר ששימש לקביעת השיא העולמי.

צפו בג’ו איוב שובר את שיא העולם, והכירו את מלך מטוסי הנייר הבלתי מעורער ג’ון קולינס. תודו שהפוסט הזה שדרג את הידע הכללי שלכם.


צפו בוירטואוזיות של ג’ון קולינס

aliexpress whatsapp group

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...