פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עגלות משטחים – מה חשוב לדעת על אופן הפעלתן?

עגלות משטחים הן הגדרה כוללת למספר דגמים שונים של עגלות המיועדות לצרכי שינוע של משטחי סחורות וציוד ממקום למקום ולמרחקים קצרים.

מנגנוני הפעלה של עגלות משטחים

עגלות משטחים מיועדות לצרכי נשיאת משטחים בעומסים משתנים של החל מ-1,000 ק"ג ועד 3,000 ק"ג, וזאת בהתאם לדגם העגלה שברשותכם ואופן מנגנון הפעלתה.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של עגלות משטחים:

  1. עגלת משטחים ידנית הפועלת באמצעות מנגנון בוכנה הידראולי
  2. עגלת משטחים חצי חשמלית הפועלת באמצעות מנגנון חצי ידני וחצי חשמלי
  3. עגלת משטחים חשמלית הפועלת באמצעות מנגנון חשמלי מלא

ההבדל בין סוגי העגלות הנ"ל, בא לידי ביטוי באופן תפעול העגלה, כאשר עגלות משטחים ידניות ניתנות לשינוע באופן ידני על ידי מפעיל העגלה ואילו עגלת משטחים חשמלית מופעלת באופן חשמלי וזאת ללא הפעלת כל מאמץ פיזי על ידי מפעיל העגלה.

Credit: Pixabay

עגלות משטחים – ממה הן בנויות?

עגלות משטחים, בין אם מדובר בעגלות ידניות, חצי חשמליות או חשמליות, בנויות ממספר מרכיבים:

  • מוט היגוי מרכזי המחבר בין ידית האחיזה של העגלה לבין יתר מרכיביה – מוט ההיגוי הידוע גם בשם זרוע מחובר לזוג הגלגלים ובעגלות משטחים ידניות הוא משמש גם כידית הפעלה של המנגנון ההידראולי.
  • מזלגות שיניים שהן למעשה המרכיב שעל גביו "מתלבש" המשטח. שיני העגלה מגיעים באורכים משתנים בהתאם לסוג ודגם העגלה, כאשר בחלק מהדגמים ניתן לבחור את אורכה של כל אחת מהשיניים בהתאם לצורכי העבודה.
  • מערכת גלגלים – כל עגלת משטחים חשמלית, חצי חשמלית או ידנית משלבת בתוכה מערכת של גלגלים המיוצרת מחומרי גלם שונים. מערכת הגלגלים בנויה באופן כזה שמתחת לכל שן באחד ממזלגות השיניים מורכב גלגל אחד ו/או צמד גלגלים, כאשר זוג גלגלים נוסף מורכב תחת מוט ההיגוי.

אופן הפעולה של עגלות משטחים ידניות

עגלות משטחים ידניות מופעלות באופן ידני ובאמצעות מנגנון הידראולי. בעגלות אלו קיים זוג בוכנות הידראוליות המשמשות כמגבה הידראולי, כאשר דחיסת שמן מבוכנה לבוכנה מתבצעת באמצעות הנעת זרוע העגלה מעלה ומטה. בידית האחיזה בעגלות הידניות ישנה ידית עם מספר מצבים:

מצב 1 הידית מוסטת כלפי מטה – במצב זה, הנעת הזורע מעבירה שמן בין הבוכנות וגורמת להעלאת המזלג. משיכת הידית כלפי מעלה מרוקנת את השמן מהבוכנה וגורמת לשיני המלגז לרדת למטה.

מצב 2 בו הידית נמצאת במצב ביניים ותנועת הזרוע איננה משפיעה על הבוכנות. במצב זה הבוכנה מתרוממת ומושכת באמצעות מערכת של מוטות את הגלגלים הקדמיים ובכך כל מערכת הגלגלים בעגלה מתרומיים בו זמנית ובאופן שווה.

אופן הפעולה של עגלות משטחים חשמליות

עגלת משטחים חשמלית היא עגלה בעלת יכולת הרמה חשמלית של המזלג, כאשר הנעה חשמלית של העגלה מסייעת להזזתה לכל כיוון. המנגנון החשמלי הקיים בכל עגלת משטחים חשמלית מתופעל באמצעות ידיות המותקנות במוט ההיגוי המרכזי, כאשר המנגנון החשמלי מחובר למשאבה.

עגלות חשמליות למי הן מיועדות?

עגלות משטחים חשמליות הן אמצעי השינוע היעיל והטוב ביותר למחסנים, עסקים ומפעלים בהם נדרשת פעולת שינוע תדירה של סחורות וציוד המונח על גבי משטחים. היתרון המשמעותי של עגלת משטחים חשמלית טמון בעובדה שאופן השימוש בה איננו מצריך הפעלת מאמץ פיזי על ידי העובד האחראי לתפעולה, ולכן, מקצרת באופן משמעותי את משך השינוע בהשוואה לשינוע סחורות וציוד באמצעות עגלות משטחים ידניות. יתרון נוסף של העגלות החשמליות טמון בעבודה שהן מאפשרות שינוע של משטחים בעומס מקסימאלי של החל מ- 1.5 טון ועד 3 טון, וזאת בניגוד לעגלות ידניות בהן כושר הנשיאה המקסימאלי נע בין 1 טון ל-2.5 טון. מנגד, עגלת משטחים חשמלית איננה מיועדת לאילו מביניכם הנדרשים לשינוע עגלות משטחים במקומות קטנים יחסית ו/או במקומות בהן לא ניתן לתפעל עגלות משטחים ידניות או חשמליות כאחד.

עגלת משטחים חצי חשמלית היא למעשה עגלה בה אופן שינוע של המשטחים מתבצע באמצעות המנגנון החשמלי ואילו הרמת המטענים על גבי השיניים והורדת המשטחים נעשית באופן ידני וזאת באמצעות המנגנון ההידראולי. לפיכך, העגלות החצי חשמליות מיועדות לאילו מבינכם אשר מחפשים פתרון ביניים בין עגלת משטחים חשמלית מלאה לבין עגלת משטחים ידנית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...